Pokaz filmu „O ojcach i synach” w ramach cyklu „Simple Life – dokument w Sfinksie”

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 19:00

Pokaz filmu O ojcach i synach* w reżyserii Talala Derkiego w ramach cyklu Simple Life – dokument w Sfinksie (15 kwienia).

Talal Derki – autor nagradzanego Powrotu do Homs, spędził ponad dwa lata w Syrii, filmując z narażeniem życia rodzinę islamskiego fundamentalisty związanego z Al-Kaidą. Nakręcony przez Derekiego dokument ukazuje przerażający proces indoktrynacji dzieci, szkolonych po to, by oddać życie w „świętej wojnie” z Zachodem. Kamera towarzyszy bohaterom dokumentu nie tylko w trakcie spektakularnych szkoleń, rozbrajania niewypałów czy rosyjskich nalotów. Mimo drastycznego tematu i wyczuwalnej w filmie atmosfery zagrożenia Derkiemu udaje się też uchwycić chwile autentycznej bliskości ojca i synów. Reżyser nie dehumanizuje swoich bohaterów, ale stara się ich zrozumieć.

Simple life – dokument w Sfinksie to cykl spotkań, podczas których wyświetlane są najlepsze i najczęściej nagradzane filmy dokumentalne ostatnich lat. Dzięki ich bohaterom widzowie wyruszają w podróż, dzięki której mogą na nowo odkryć sens otaczającej nas rzeczywistości. Jest to doświadczenie niezwykłe, ponieważ bohaterami filmów są ludzie tacy jak my. Pokazy odbywają się raz w miesiącu w poniedziałki o godz. 19.00.

*O ojcach i synach (98 minut), reż. Talal Derki, Niemcy/Liban 2019

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.