Justyna Dąbrowska w De Revolutionibus

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 16 kwietnia 2019, 18:00

Justyna Dąbrowska w książce Miłość jest warta starania. Rozmowy z mistrzami zadaje fundamentalne pytanie o to, co w życiu jest najważniejsze. O swoich doświadczeniach pisarskich opowie podczas spotkania autorskiego 16 kwietnia w De Revolutionibus Books&Cafe. Rozmowę z autorką poprowadzi Michał Okoński. 

Bohaterami wywiadów zawartych w książce Miłość jest warta starania. Rozmowy z mistrzami są znani ludzie kultury i sztuki: Kazimierz Kutz, Danuta Szaflarska, Henry Z. Lothane, Magdalena Fikus, Joanna Gomułka, Andrzej Mencwel, Edward Pałłasz, Karol Modzelewski, Zofia Rosińska, Zygmunt Bauman, Aleksandra Jasińska-Kania, Irena Hausmanowa-Petrusewicz, Tadeusz Dominik, Danuta Cirlić-Straszyńska, Ryszard Horowitz, Michał Głowiński, Anna Przedpełska-Trzeciakowska, Andrzej Strumiłło, Hanna Świda-Ziemba, Tadeusz Rolke, Wanda Wiłkomirska, Piotr Matywiecki, Krystyna Starczewska i Jerzy Jedlicki. Justyna Dąbrowska rozmawia z nimi w sposób szczególny – pełen szacunku i wrażliwości. Umie słuchać, a rozmówcy to doceniają i opowiadają o tym, skąd czerpią pogodę ducha i witalność – ich odpowiedzi układają się w podnoszący na duchu elementarz dobrego życia.

Justyna Dąbrowska - wywiadowczyni, redaktorka, psychoterapeutka. Rozmowa z drugim człowiekiem to jej zawód, pasja i sposób na przekraczanie samotności. W 1989 roku debiutowała w „Gazecie Wyborczej” felietonami o psychologii dziecięcej. Założycielka i wieloletnia redaktorka naczelna miesięcznika „Dziecko”. Pracuje jako psychoterapeutka w warszawskim Laboratorium Psychoedukacji z kobietami w okresie okołoporodowym. Autorka rozmów, w których pyta polskich intelektualistów o to, co się widzi, czuje i myśli, gdy jest się na ostatnim odcinku drogi życiowej. Publikuje w „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej” i „Piśmie”. Laureatka Nagrody im. Barbary Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.