Teresa Wallis-Joniak. Malarstwo

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 6 marca 2021 - środa, 31 marca 2021

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pieknych w Krakowie zaprasza do Pałacu Sztuki na retrospektywną wystawę malarstwa Teresy Wallis-Joniak.

Teresa Wallis-Joniak studiowała w Akdemi Sztuk Pieknych w Krakowie w pracowniach profesorów: Hanny Rudzkiej-Cybisowej, Czesława Rzepińskiego, Jerzego  Fedkowicza oraz równolegle grafikę pod kierunkiem profesorów: Andrzeja Jurkiewicza i Ludwika Gardowskiego. Dyplom na Wydziale Malarstwa, którego promotorką była prof. Hanna Rudzka-Cybisowa, tytuł magistra sztuki otrzymała w 1954 roku.

Od 1972 roku uczyła wychowania plastycznego w krakowskich liceach oraz prowadziła praktyki pedagogiczne dla studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Za pracę pedagogiczną otrzymała nagrody od Ministra Oświaty i Wychowania. Przez wiele lat pełniła funkcję sekretarza naukowego Olimpiady Artystycznej oraz przygotowałą do niej młodzież licealną, za co wielokrotnie została nagradzona prestiżowymi nagrodami przez profesora Stanisława Lorenza, przewodniczącego Olimpiady.

Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków od 1955 roku i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

Prace Teresy Wallis-Joniak znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.