Spacery, nie tylko historyczne: Andrzej Tarnowski – hetman krakowskiej nauki

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

„Ten papież dawnego Krakowa trzymał rękę na wszystkim i wszystko naginał do katechizmu grzecznych dzieci: profesor literatury, który później jeszcze, w epoce Przybyszewskiego, Wyspiańskiego, Kasprowicza, dąsał się na nich, przeciwstawiając im Rydla […] Zabawna figura, powie ktoś. Ale wówczas to nie było zabawne”. O człowieku, o którym w taki sposób pisał sam Tadeusz Boy-Żeleński można powiedzieć wiele i z całą pewnością warto tę postać poznać.

Prowadzący: Piotr Filipowski – realizator w Krakowskim Forum Kultury, magister historii z wieloletnim doświadczeniem w pracy z seniorami oraz osobami z niepełnosprawnościami. Współtwórca i koordynator projektów o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

***
Spacery tropem ważnych, a często mało znanych Krakowian. Zastanawiało Was kiedyś gdzie przebywali, co robili i czym się interesowali byli prezydenci, działacze i artyści krakowscy? Okazuje się, że Ci często zapomniani ogromnie wpłynęli nie tylko na rozwój naszego miasta, ale przede wszystkim na jego mieszkańców – stając się inspiracją wielu podjętych inicjatyw i wydarzeń. Będziemy spacerować, rozmawiać i eksplorować miejsca – nie tylko tych znanych, ale również niejednoznacznych, a nawet kontrowersyjnych postaci.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.