Wodecki Twist Festiwal 2019

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 7 czerwca 2019, 18:00 - niedziela, 9 czerwca 2019

Opowiada nam wciąż

Znakomici artyści i najpiękniejsze krakowskie miejsca, a w centrum wydarzeń muzyka i pogoda ducha. Nic, tylko słuchać. Bo przecież nikt nie opowiadał tak jak Zbigniew Wodecki!

Uśmiech gościł na jego twarzy niezwykle często. Można było odnieść wrażenie, że dobry humor nigdy go nie opuszczał. Podobnie zresztą jak apetyt na nowe brzmienia. Zbigniew Wodecki z łatwością łączył różne style i emocje. Podczas drugiej edycji Wodecki Twist Festiwal (7-9 czerwca) odnajdziemy je znowu.

Zacznijmy od tego, że „tamten chłopak ze skrzypcami” grał również na trąbce, o czym przypomni koncert otwarcia w Teatrze im. Juliusza Słowackiego (7 czerwca). Gwiazdą wieczoru będzie amerykański trębacz Chris Botti, którego z Wodeckim łączy więź z tym instrumentem oraz niezwykła umiejętność mieszania jazzu z popem. Na scenie pojawią się również Kayah, Anna Maria Jopek, Michael „Patches” Steward i Piotr Wojtasik Quintet, a oprócz utworów Wodeckiego w programie znajdą się wybrane tematy z twórczości Tomasza Stańki. Repertuar tego zmarłego w ubiegłym roku artysty zostanie poszerzony podczas poświęconego mu występu Projektu „Chameleon”. 8 czerwca w Teatrze im. Słowackiego mistrzowi jazzu pokłonią się przyjaciele i współpracownicy, m.in. Wojciech Waglewski, Apostolis Anthimos czy Piotr Wyleżoł. Tego samego dnia w ICE Kraków w pełnym niespodzianek programie Chwytaj dzień usłyszymy kompozycje Wodeckiego i jego ulubione standardy w wykonaniu znakomitych gości: kanadyjskiego króla swingu Matta Duska, charyzmatycznego brytyjskiego wokalisty soul i gospel Jnr Robinsona oraz plejady gwiazd polskiej sceny, m.in. Dawida Podsiadły, Urszuli Dudziak, Brodki, Anny Marii Jopek, Agi Zaryan i Alicji Majewskiej. 9 czerwca skupimy się na kolejnej miłości bohatera festiwalu – w Teatrze im. Słowackiego usłyszymy koncertową premierę albumu Wodecki Jazz w wykonaniu kwintetu Piotra Barona.

Nie mniej ciekawie będzie w plenerze. 7 i 8 czerwca u brzegu Wyspy muzyki w Forum Przestrzenie zakotwiczą m.in. Ania Rusowicz, Sławek Uniatowski i Kuba Badach. W paśmie wydarzeń towarzyszących organizatorzy przygotowali m.in. występ chórów na Rynku Głównym oraz atrakcje dla najmłodszych w Krakowskim Forum Kultury. (Bartosz Suchecki, „Karnet”)

PROGRAM

WODECKI TWIST: Trąbka
7 czerwca, godz. 18.00 i 20.30
Teatr im. Juliusza Słowackiego

Chris Botti
Kayah
Piotr Wojtasik Quintet
Michael „Patches” Stewart
Anna Maria Jopek
Projekt „Chameleon”

***

WODECKI TWIST: Chwytaj Dzień
8 czerwca, godz. 17.00 i 20.00
Centrum Kongresowe ICE Kraków

Matt Dusk
Urszula Dudziak
Brodka
Anna Maria Jopek
Aga Zaryan
JNR Robinson
Gaba Kulka
Igor Herbut
Alicja Majewska
Andrzej Lampert
Mela Koteluk
Sławek Uniatowski
Krzysztof Herdzin

***

WODECKI TWIST: KONCERT DLA TOMASZA STAŃKO - PROJEKT „CHAMELEON”
8 czerwca 2019, godz. 18.00
Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków

Wojciech Waglewski
Ziut Gralak
Apostolis Anthimos
Marcin Pospieszalski
Piotr Wyleżoł

***

WODECKI TWIST: Jazz
9 czerwca, godz. 18.00
Teatr im. Juliusza Słowackiego

Piotr Baron Quintet:
Łukasz Żyta
Maciej Adamczak
Michał Tokaj
Robert Majewski
Piotr Baron
oraz goście

***

WODECKI TWIST: Wyspa muzyki
7-8 czerwca, godz. 16.00-22.00
Scena Plenerowa: Forum Przestrzenie

Ania Rusowicz
Sławek Uniatowski
Kuba Badach
Daryl Strodes
Kasia Moś
Hańba
Magda Bożyk i niespodzianki

Wstęp wolny!

***

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

WODECKI TWIST: Dzieci
8 czerwca, godz. 10.00-15.00
Krakowskie Forum Kultury

Wstęp wolny

WODECKI TWIST: Chóry
7 czerwca, godz. 10.00
Rynek Główny

Wstęp wolny

KINO LETNIE
4-6 czerwca godz. 21.00
Forum Przestrzenie

Wstęp wolny

„Wielkie śpiewanie na kilkaset głosów, kino letnie, pełna gwiazd Wyspa muzyki i nowa nagroda na Wodecki Twist Festiwal! Zapraszamy do zapoznania się z informacją o licznych festiwalowych wydarzeniach towarzyszących. Wstęp jest wolny!

Nie od dziś wiadomo, że głos ludzki jest najpiękniejszym istniejącym instrumentem, dlatego 2. edycję Wodecki Twist Festiwal otworzy niezwykły koncert chóralny zatytułowany WODECKI TWIST: CHÓRY. 7 czerwca o godz. 10:00 na Rynku Głównym w Krakowie spotka się 16 chórów, czyli ponad 350 chórzystów z całej Polski. Wspólnie zaśpiewają „Zacznij od Bacha” – wersję, którą specjalnie na nasz festiwal na 8 głosów rozpisał wybitny polski kompozytor Włodzimierz Korcz. Do wspólnego śpiewania zapraszamy wszystkich krakowian oraz festiwalowych gości. Wśród chórów, które pojawią się na Rynku Głównym będą: Chór V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, Chór Kameralny Vivace Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. I. Jak. Paderewskiego w Krakowie, Canticum Canticorum, chór młodzieżowy VIII LO im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Chór św. Michała, Cantus Firmus, VOX ANIMAE, Angel voice, Chór kameralny Lege Artis, Chór Dominanta Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Chór Hejnał, "Chór ZPiT ""Elegia"" Seniorzy", Chór kameralny Ars Cameralis, Chór Vox Populi, Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej CANTATA i Musica ex Anima, Chór Absolwentów I LO w Krakowie KANON. 

Dla naszych najmłodszych widzów przygotowaliśmy specjalny program w ramach WODECKI TWIST: DZIECI. Projekt „Najmniejsza ORKIESTRA ŚWIATA” pozwoli dzieciom zagrać na instrumentach z całego świata, doświadczyć ich brzmienia, przypatrzeć się, jak zrobione są instrumenty i poznać historię niektórych z nich. Poza tym zaplanowaliśmy warsztaty plastyczne i podróżnicze, a także spotkanie z gwiazdą. To wszystko 8 czerwca na Małym Rynku w Krakowie w godzinach 10:00-15:00.

Dla miłośników plenerowych koncertów przygotowaliśmy WODECKI TWIST FESTIWAL: WYSPA MUZYKI. Koncertowa przestrzeń nad Wisłą zgromadzi wspaniałe gwiazdy młodego pokolenia, które nie tylko świetnie łączą współczesność z latami 70-tymi, ale także odkrywają muzyczną historię. 7 czerwca dla festiwalowej publiczności zagrają i zaśpiewają: Magda Bożyk, Ania Rusowicz i Kuba Badach, a dzień później 8 czerwca – zespół Hańba!, Daryl Strodes, Kasia Moś i Sławek Uniatowski. Wyspę muzyki organizuje Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Miasto Kraków.

Na powyższe wydarzenia towarzyszące zaprasza Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Miasto Kraków. Wstęp jest wolny.

Wodecki Twist Festiwal to także wyjątkowe pokazy filmowe w plenerze. W KINIE LETNIM przed Forum Przestrzenie nad Wisłą odbędą się pokazy trzech filmów. 4 czerwca pokaz filmu Wielka majówka Krzysztofa Rogulskiego, 5 czerwca Nóż w wodzie Romana Polańskiego, a 6 czerwca Jutro premiera Janusza Morgensterna. Seanse rozpoczną się o godz. 21:00. Projekt Kino letnie jest realizowany razem z Fundacją Legalna Kultura.

Podczas 2. edycji Wodecki Twist Festiwal po raz pierwszy zostanie wręczona Nagroda W. To wyjątkowe w swoim rodzaju wyróżnienie przyznawane artystom-przyjaciołom festiwalu, których chcielibyśmy docenić za wybitność, wszechstronność i wrażliwość – cechy, za które tak mocno pokochaliśmy muzykę Zbigniewa Wodeckiego. Nagroda zostanie wręczona podczas koncertu Chwytaj dzień 8 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Zapraszamy także do Krakowskiego Forum Kultury na cykl wydarzeń Muzyczne horyzonty poświęcony Zbigniewowi Wodeckiemu”.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.