Dynastie bez tajemnic, czyli życie codzienne Jagiellonów i Wazów - cz. 2. Wawelskie spotkania z historią i sztuką

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 23 marca 2019, 10:30

Choć czasy się zmieniają, życie królów i ich rodzin wciąż budzi powszechne zainteresowanie. Współczesne technologie odkrywają przed ciekawskimi prywatne życie monarszych rodów. Pozwalają nawet współuczestniczyć w tym, czego one doświadczają na co dzień, przeżywać królewskie radości i smutki jak swoje własne. Jednak dawniej o tym, co działo się za drzwiami pałaców, mogły usłyszeć tylko wybrane osoby. Dworskie życie było owiane tajemnicą i stanowiło dla poddanych źródło domysłów i plotek.
Jak było naprawdę? Czy dzieci Jagiellonów doświadczały miłości swoich rodziców? Czy Matka Królów miała urodę modelki? Który z Wazów lubił puszczać latawce i wolał grę w piłkę od polowań? Odpowiedzi na te pytania uczestnicy uzyskają w trakcie spotkań opowiadających o prywatnym życiu królów z dwóch dynastii.

  • prowadzą: studenci Instytutu Historii UJ pod kierunkiem Roberta Adamczaka i Bożeny Litewki

Dodatkową atrakcją spotkania będzie mini-warsztat tańca, który poprowadzi Grupa Odtwórstwa Historycznego „Per Saecula”.
Grupa od 2009 roku działa na terenie gminy Nowy Wiśnicz – w zamku Kmitów i Lubomirskich w Starym Wiśniczu. W ich kręgu zainteresowań są różne okresy historyczne, ale najbliższe sercu są: przełom XIV/XV wieku oraz I poł. XVII wieku. Poprzez swoją działalność - żywe lekcje historii i warsztaty - starają się zaszczepić w dzieciach i młodzieży zainteresowanie historią.
Odtwarzając różne epoki historyczne wykorzystują pokazy szermierski łucznictwa, tańca historycznego. W zespole są płatnerze, szewcy, krawcowe, kuglarze i mistrzowie ognia.

dla dzieci 9–12 lat

udostępnij

więcej

  • wawel.krakow.pl
  • 12 422 51 55 wew. 290
  • 5 zł dziecko + 5 zł opiekun, obowiązują zapisy
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.