Kod kapitalizmu. Spotkanie z Marcinem Napiórkowskim

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 18 marca 2019, 20:00

Spółdzielnia Ogniwo i wydawnictwo Krytyka Polityczna zapraszają na spotkanie z Marcinem Napiórkowskim i rozmowę wokół jego najnowszej książki "Kod kapitalizmu". Spotkanie poprowadzi spółdzielca Michał Maleszka.
__________________
Twoim życiem rządzi wszechpotężna, globalna organizacja.
Jej tajemny kod można odnaleźć w reklamach, przestrzeni publicznej, a coraz częściej również na naszych ciałach.
Wcale nie musisz być fanem piłki nożnej, słodkich gazowanych napojów czy sag dziejących się dawno temu w odległej galaktyce, żeby tego doświadczyć.
Niemal wszystko, co wiesz o świecie, przefiltrowane jest przez jej zaufanych ludzi. Pod ich wpływem wyobrażamy sobie przeszłość i snujemy plany na przyszłość.
Ta organizacja to – KAPITALIZM.
___________________
Marcin Napiórkowski – semiotyk kultury, zajmuje się mitologią współczesną, pamięcią zbiorową i kulturą popularną. Autor książek i bloga Mitologia współczesna poświęconego semiotycznej analizie zjawisk kultury pełniących dziś funkcję mitów. Publikuje w Tygodniku Powszechnym, a czasami też w innych miejscach (m.in. Więzi, Znaku czy Gazecie Wyborczej).
Michał Maleszka – etnolog, członek Spółdzielni Ogniwo. Publikował artykuły m.in. w Borussii i Barbarzyńcy oraz wywiady w Nowym Obywatelu.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.