Gala operowo-operetkowa Studenci mają głos

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 16 lutego 2019, 18:30

Akademia Muzyczna w Krakowie i Opera Krakowska serdecznie zapraszają na galę operowo-operetkową Studenci mają głos. Wśród solistów wystąpią studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej, a Orkiestrę Opery Krakowskiej poprowadzi Tomasz Tokarczyk.

„Ideą władz Wydziału Wokalno-Aktorskiego jest umożliwienie studentom-śpiewakom działań artystycznych w przestrzeni prawdziwego teatru operowego, co powoduje konfrontację ich możliwości z wymaganiami scenicznymi, orkiestrowymi, przestrzennymi i akustycznymi opery jako takiej. Współpraca z Operą Krakowską daje także możliwość zaistnienia w operowym środowisku artystycznym, a co za tym idzie, bycia poznanym nie tylko poprzez pryzmat przesłuchań. Praca podczas zajęć w czasie trwania projektu artystycznego daje możliwość szerszego poznania studentów przez dyrekcję Opery Krakowskiej, co w wielu przypadkach kończy się odkryciem nowych talentów i nawiązaniem współpracy artystycznej na gruncie zawodowym” – zaznacza dr hab. Jacek Ozimkowski.

Koncert jest kolejnym przykładem współpracy między Operą Krakowską a Akademią Muzyczną. Studenci krakowskiej uczelni występowali już w „Weselu Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Laco Adamika pod kierownictwem muzycznym prof. Jacka Delekty, ówczesnego prorektora Akademii, a także w spektaklu edukacyjnym „Opera b/o” w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego. W 2016 roku obie instytucje zaprezentowały „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki.

Gala odbędzie się w sobotę 16 lutego o 18:30 w Operze Krakowskiej, a w programie koncertu usłyszymy studentów wykonujących najsłynniejsze arie i sceny z takich dzieł, jak: „Zemsta nietoperza”, „Tosca”, „Madama Butterfly”, „Księżniczka czardasza”, „Lakmé”, „Carmen” i wiele innych. To twardy orzech do zgryzienia, bowiem arie z tych arcydzieł wykonywali i wciąż wykonują najsłynniejsi śpiewacy na scenach i estradach całego świata. Teraz zmierzą się z nimi młodzi adepci sztuki wokalnej.

Bilety w cenie 25 zł, 10 zł (ulgowe) oraz 5 zł – wejściówki dla studentów i uczniów za okazaniem legitymacji – do nabycia w Kasie Opery Krakowskiej. Ilość miejsc ograniczona.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.