Camino – najlepiej w pojedynkę, a zwłaszcza w towarzystwie!

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 20 lutego 2019, 19:00

Camino, czyli po prostu droga.
Od średniowiecza uczęszczana droga do katedry w Santiago de Compostela. Można rozpocząć we Francji, w Polsce albo nawet na Antarktydzie! Camino idą nie tylko wierzący czy pielgrzymujący. Jest to trasa wpisana na listę UNESCO, szlak kulturowy Europy.
Dróg jest wiele, każda inna, każda wyjątkowa. Wybrałam liczący nieco ponad 300 km najstarszy szlak, tzw. Camino Primitivo, zaczynający się w stolicy Asturii, Oviedo.
Opowiem o trasie prowadzącej jak po sznurku, samozaparciu, trudnościach, spotkaniach, ludziach. O poddaniu się drodze i konsekwencjach tego już po jej zakończeniu. O tym jak smakuje cydr po przejściu 32 km na piechotę i wiele innych historii, które miały miejsce pod koniec zeszłego roku w północnej części Hiszpanii.
Opowieść bardzo osobista, bo jak to się stało, że nie miałam ani jednego pęcherza na stopach - wiem tylko ja...

Monika Dąbrowska - iberystka z wykształcenia, turystka z zamiłowania, pełnoetatowa marzycielka oraz idealistka. Zdeklarowana bywalczyni Bonobo, miłośniczka białego porto oraz suchych żartów.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.