#goethegigs: Further Away | Das Paradies

Muzyka klubowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 22 marca 2019, 19:00

#goethegigs powracają! Cykl koncertów, w którym Goethe-Institut prezentuj młodych polskich i niemieckich twórców w swoich klimatycznych wnętrzach znowu będzie cieszyć nasze serca i uszy. Na pierwszy koncert inaugurujący w tym roku cykl organizatorzy zaprosili Jakuba Bugałę z jego solowym projektem Further Away i zespół Das Paradies, który w zeszłym roku zadebiutował świetnym albumem Die goldene Zukunft. Koncerty, jak w ubiegłym roku, organizowane są we współpracy z Sofar Sounds Kraków.
Further Away to projekt muzyczny Jakuba Bugały, który zadebiutował jako Inqbator. W listopadzie 2013 r. samodzielnie wydał debiutancką EP-kę The Spin, bardzo ciepło przyjętą przez polską scenę alternatywną. 15 kwietnia 2016 r. ukazała się debiutancka płyta Further Away Post Love, na której poza Jakubem Bugałą usłyszeć można Justyna Małodobrego (kontrabas), Jana Pasławskiego (wiolonczela), Jakuba Miarczyńskiego (perkusja), Szymona Aleksandra Piotrowskiego (perkusja), Roberta Rasza (perkusja) i Piotra Madeja (gitary, synthy, elektronika, współaranżacja), znanego także jako Patrick The Pan. 9 lutego 2018 r. ukazała się EP-ka Endless Bridges Between Islands zrealizowana przy współudziale produkcyjnym i aranżacyjnym Ignacego Matuszewskiego (Romantic Fellas, Stela), której brzmienie zdecydowanie skręca ku elektronice, bitom oraz syntezatorom, nadal pozostawiając miejsce na piosenkowość w towarzystwie gitary akustycznej, choć jest jej znacznie mniej niż na Post Love. Podczas marcowego koncertu usłyszymy ten właśnie materiał. Muzyka ta jest eterycznym, sensualnym połączeniem muzyki ambientowej, folkowej i elektronicznej. Szczere teksty, często traktujące o trudnych uczuciach i stanach psychicznych, to świadectwo wnikliwych obserwacji wewnętrznego świata.
Das Paradies
to projekt muzyczny Floriana Sieversa, znanego z duetu Talking to Turtles. Sievers po raz pierwszy tworzy i śpiewa po niemiecku i robi to z taką lekkością, jak gdyby przez całe życie nie robił nic innego. Jego muzyka to indierock z elementami reggae i deep house, a na jego debiutanckiej płycie Die goldene Zukunft panuje uroczo hippisowska atmosfera. Mądre teksty i muzyka, która sprawia, że czujemy się dobrze, lekko i daleko od naszych codziennych zmagań, to coś, co charakteryzuje twórczość zespołu Das Paradies.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.