Szkwałowiska: Wyspy Kanaryjskie okiem żeglarzy i podróżników

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 13 lutego 2019, 20:00

Wyspy Kanaryjskie – legendarne Wyspy Szczęśliwe – to miejsce szczególne. Z jednej strony bliskie, gdyż są rejonem Hiszpanii, więc kulturowo nam znane. Z drugiej natomiast, niezwykle egzotyczne ze swoją przejmującą historią, fascynującą przyrodą i ciekawą kulturą. Tutaj spotykają się i walczą cztery żywioły: ogień, woda, ziemia i powietrze. Z tej walki powstało coś zupełnie niepowtarzalnego. Absolutna mieszanka stref klimatycznych i roślinnych. Tutaj, w tym samym czasie, na jednej wyspie, może być słońce, deszcz i śnieg. Cisza i sztorm. Pustynia i gęsty, dziki las. Morze i wysokie góry. Wyspy pozornie niczym się od siebie nie różnią, jednak każda ma swój własny, niepowtarzalny charakter.

Marcin Filipiak jest kapitanem MKM Szkwał, od wielu lat organizuje rejsy morskie, a także szkoli nowych żeglarzy. Na co dzień pracuje jako prywatny przedsiębiorca, a oprócz tego wychowuje dzieci i pełni obowiązki męża. Uwielbia żaglowce, jest specjalistą od nawigacji, meteorologii czy teorii żeglowania.
Do swojego wystąpienia zaprosił członków załogi, z którą popłynął.
***
Szkwałowiska – to cykl żeglarskich slajdowisk opowiadający o rejsach członków naszego klubu MKM Szkwał. Jesteśmy pasjonatami żeglarstwa, podróżowania oraz czerpania z życia pełnymi garściami.
Pragniemy dzielić się naszą pasją i zwariowanymi przygodami z innymi.  Każde slajdowisko podzielone jest tak, aby zainteresować niezainteresowanych, rozkochać podróżników w żeglowaniu, a żeglarzy wyposażyć w nową wiedzę na temat charteru jachtu oraz niedogodności jakie mogą w związku z tym wystąpić.  Oprócz podziwiania fauny i flory otrzymasz praktyczną wiedzę, o tym czego można się spodziewać żeglując czy podróżując w tamte rejony. Co ze sobą zabrać z Polski, czego unikać, co jest 'must have' do zwiedzenia oraz ile to wszystko kosztuje?

Dziennik pokładowy nastepnych spotkań:
13.02 – Wyspy Kanaryjskie okiem żeglarzy i podróżników | Marcin Filipiak
13.03 – Ż jak żaglowiec | Michał Turek
10.04 – Let’s Majorka | Łukasz Pudełko
15.05 – Dzikie Karaiby - śladami Jacka Sparrowa | Jan Olszewski
19.06 – Seszele – smak raju i rumu | Jakub Sepielak
17.07 – Chorwacja po sezonie | Sławek Pęgiel, Piotr Krawczyk

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.