Rosyjski Klasyczny Balet: Jezioro łabędzie

Spektakle taneczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Rosyjski Klasyczny Balet (Классический Русский Балет) to moskiewski zespół teatralny tańca klasycznego, w skład którego wchodzą najlepsi absolwenci rosyjskich szkół baletowych i mistrzowie tańca. Na czele baletu stoi choreograf i solista Hasan Usmanow, który swój warsztat zawdzięcza występom w wybitnych rosyjskich i zagranicznych teatrach. W skład kolektywu wchodzą m.in. primabalerina Natalya Kungurceva, laureaci międzynarodowych konkursów Dmitry Smirnov i Alexander Butrimovich, a także młodzi absolwenci Moskiewskiej Akademii Choreografii, Akademii Baletu Rosyjskiego im. Agrippiny Waganowej w Petersburgu oraz innych znanych szkół baletowych w Rosji. Rosyjski Klasyczny Balet jest jednym z najbardziej aktywnych zespołów tanecznych, który w ciągu roku daje ponad 300 występów. Jest entuzjastycznie przyjmowany zarówno w Rosji, jak i w innych krajach – występował m.in. w Meksyku, Japonii, USA, Chinach, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech i Finlandii.

Tym razem Rosyjski Klasyczny Balet zaprezentuje Jezioro łabędzie na scenie Centrum Kongresowego ICE Kraków. 10 marca krakowska publiczność zobaczy wspaniałe wodowisko, w którym niezrównana muzyka Czajkowskiego i genialny taniec 40 artystów baletowych łączy się z bajecznie pięknymi kostiumami i zjawiskową scenografią.

udostępnij

więcej

  • 85-150 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.