SIKSA. Stabat Mater Dolorosa, musical o śmierci i dziewczynie

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Zapraszamy na krakowską premierę filmu „SIKSA. Stabat Mater Dolorosa”. Zobaczymy go w Bazie trzykrotnie.

O filmie:

„SIKSA. Stabat Mater Dolorosa” – Musical o śmierci i dziewczynie
REŻYSERIA: Piotr Macha + SIKSA
SCENARIUSZ: Stabat Mater Dolorosa
WYSTĘPUJĄ: sam zobacz
PRODUKCJA: CINŻKI DIY
Musical oparty o płytę SIKSY „Stabat Mater Dolorosa” to performatywna realizacja marzenia o robieniu kina, gdzie zarówno marzenie jak i kino jest żuciem gumy balonowej od dawna pozbawionej smaku. Nostalgiczne zaproszenie do roztańczonej opowieści o dziewczynie, która wraca do czasów dzieciństwa, kiedy to przebierała się za różne kobiety używając do tego szafy swojej mamy i wchodziła w role po to, by zadowolić samą siebie. Ten film to narzędzie do rekonstrukcji scen szczenięcych, a także barokowe pożegnanie z brokatem i jednorożcami. Stabat Mater Dolorosa wchodzi jak bagnet w posturę współczesności i całym swoim ciałem serwuje mikro-performanse wykonywane na własną odpowiedzialność. Muzyka SIKSY jest scenariuszem, który postaci odrzucają, odgrywają, mielą, wypluwają, negują, potęgują, a kamera Piotra Machy jest jednym z narzędzi zbrodni, którym SIKSA chciałaby osobiście rozjebać współczesność. Jest to język sztuki jakim SIKSA posługuje się od 2014 roku niemalże niezauważenie. Pistolet, dziewczyna i śmierć – to jest właśnie współczesność.

udostępnij

więcej

  • 794476660898305
  • wstęp jest darmowy, ale będzie ustawiony słoik, do którego kto może niechaj wrzuca, bo całość zebranych pieniędzy zostanie wpłacona na działania Centrum Praw Kobiet.

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.