Mały wielki Kraków 2019

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Mały wielki Kraków to cykl spacerów miejskich odkrywających przed uczestnikami zupełnie nowe opowieści i miejsca  ukryte w tkance miasta. Tematem wiosennych spacerów będzie kulturalne oblicze Krakowa. Przyjrzymy się zatem  krakowskiej scenie teatralnej i muzycznej, podążymy śladami słynnych poetów i pisarzy, a na koniec poszukamy piękna, które skrywa się brązie i kamieniu. Nasze spotkania pozwolą więc przyjrzeć się miastu w lustrze kultury i poznać jej oddziaływanie na kształtowanie się wizerunku Krakowa. 
Spacery miejskie dla dzieci w wieku 9–12 lat.

11 maja
Aby bawić się na całego! 
Każdy z nas lubi się bawić. A zabawa na świeżym powietrzu to już czysta przyjemność. Czy zastanawialiście się kiedyś, w jakie gry można było grać w parku Jordana? Gdzie można było jeździć na łyżwach? A gdzie najlepiej grało się w bule? Czym przyciągał mieszkańców park Krakowski? Zapraszamy na spacer po krakowskich parkach, podczas którego nie tylko poznamy ich historię, ale też zobaczymy, jak kiedyś bawili się krakowianie! 
Elżbieta Lang
Miejsce zbiórki: Pałac Krzysztofory

23 czerwca (UWAGA! TERMIN ULEGŁ ZMIANIE, wcześniejszy 23 maja)
Autostopem po Krakowie
Miasto to dynamiczny twór pełen ruchu. Tu po torach mknie tramwaj, tu z piskiem opon zatrzymuje się autobus. Zapraszamy na spacer szlakiem dawnych środków komunikacji. Wspólnie poszukamy miejsc, skąd wyruszała słynna zaczarowana dorożka. Wokół Rynku będziemy wypatrywać śladów dawnych torów tramwajowych. Sprawdzimy też, czy zostały jakieś ślady po przystankach omnibusów. Wspólnie przejdziemy trasą karocy króla Jana III Sobieskiego i zastanowimy się dlaczego Antonina Domańska nie lubiła automobili...
Kamil Stasiak
Miejsce zbiórki: Wieża Ratuszowa

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.