Hipnotyzer

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 31 stycznia 2020, 19:15

„Hipnotyzer”  Wasilija Sigariewa  jest jedną z najzabawiniejszych i najabsurdalniejszych sztuk rosyjskiego autora. Wspaniała komedia z kłótnią małżeńską w tle przypomina szaleństwo rodem ze sztuk Petra Zelenki czy Woody Allena.

W przeciętnym mieszkaniu w „domu bez numeru” ze starym telewizorem i ususzonymi kwiatami  żyje małżeństwo – notorycznie przepijający wszystkie pieniądze Borys oraz histeryczna Nadia. “Hipnotyzer” to przewrotna komedia małżeńska, w której okazuje się, że zarówno kłamstwo, jak i chęć odkrycia prawdy mogą być upojnym narkotykiem zmieniającym się w truciznę. Sceniczne wariactwo zaczyna się w momencie kiedy pojawia się hipnotyzer wezwany przez Nadię.  Zaczyna się od niewinnego pytania dotyczącego schowanych przez Borysa pieniędzy, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia… Nadia dopytuje męża o coraz to inne wydarzenia z ich wspólnego życia. Ujawnienie kompromitujących szczegółów skutkuje wybuchem małżeńskiego konfliktu. Los jest jednak przewrotny – Boria, postanawia wprowadzić w stan hipnozy również żonę. Terroryzuje hipnotyzerera i okazuje się, że  świętoszkowata Nadia zdecydowanie więcej  ma za uszami.

Reżyseria:
Jan Hussakowski
Tekst:
Wasilij Sigariew w tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry-Piotrowskiej
Występują:
Tomasz Schimscheiner, Martyna Krzysztofik, Piotr Sieklucki.
Scenografia:
Łukasz Błażejewski
Światło:
Wojciech Kiwacz
Dźwięk:
Grzegorz Janeczek
Kostiumy:
Łukasz Błażejewski

udostępnij

więcej

  • 50/30 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.