„Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 2 października 2018, 18:00

Promocja książki Michała Wójcika  Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci.

2 sierpnia 1943 roku w obozie zagłady w Treblince wybuchł zbrojny bunt, w tym roku obchodziliśmy 75. rocznicę tego wydarzenia. Wzięło w nim udział około 700 więźniów, uciekło ponad 300, prawie 100 przeżyło wojnę. Mimo iż było to jedno z największych zbrojnych powstań w obozach zagłady, bunt większy niż ten w Sobiborze, pozostaje on niemalże całkowicie zapomniany.

Książka Michała Wójcika to oparta na dokumentach i świadectwach więźniów rekonstrukcja tego niewiarygodnego powstania. Historia obozowej konspiracji, tragicznych losów uczestników buntu, przede wszystkim jednak wstrząsająca opowieść o niewyobrażalnej odwadze i bohaterstwie, i o tym, że nawet w największym piekle może zdarzyć się cud.

Michał Wójcik – autor bestsellerowych Ptaków drapieżnych oraz rozmów z Zofią Posmysz Królestwo za mgłą. Laureat Nagrody Historycznej „Polityki” za rok 2015.

Prowadzenie: dr Katarzyna Suszkiewicz

udostępnij

więcej

  • wstęp wolny
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.