International Green Film Festival

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 18 października 2018 - sobota, 20 października 2018

Twórcy International Green Film Festival (IGFF) chcą wykorzystać siłę przekazu filmowego do promowania postaw proekologicznych i idei zrównoważonego rozwoju. Do udziału w wydarzeniu zapraszają też najmłodszych – uczniów krakowskich szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Green Festival z siedzibą w Śledziejowicach w gminie Wieliczka. Twórcy chcą, żeby cztery dni w października były świętem kina i ludzi, którym nie są obojętne losy naszej planety. Oprócz przeglądu filmów z całego świata IGFF CRACOW 2018 obejmuje także warsztaty ekologiczne, spotkania edukacyjne, prelekcje i inne działania artystyczne mające na celu poprawę kultury życia zgodnie z „zielonymi” wartościami.
Jak wiadomo, edukacja ekologiczna jest najbardziej skuteczna, gdy rozpoczyna się od najmłodszych lat – wykształcone w dzieciństwie zachowania towarzyszą nam w dorosłym życiu. Konkurs dla uczniów ma nie tylko wyłonić najbardziej oryginalny film promujący ochronę środowiska i ujawnić młode talenty, ale także podnieść świadomość ekologiczną dzieci i dorosłych. Tematów jest co nie miara: jakość powietrza, kurczące się zasoby wody pitnej, rabunkowa gospodarka leśna, góry śmieci, ginące gatunki roślin i zwierząt…

18 października
Otwarcie Festiwalu
Przegląd fabularnych filmów konkursowych
Warsztaty ekologiczne dla młodzieży
Wystawa ekologicznej sztuki użytkowej

19 października
Finał konkursu dla szkół Ekologia-Filmologia
Przegląd dokumentalnych i filmów animowanych konkursowych

20 października
Bieg „GREEN RUN” 5km (Bulwary Wiślane)
Klaster Kreatywny – sposoby finansowania produkcji filmowych (Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha)
Gala Finałowa (Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha)
After Party (Plac Nowy 1)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.