Festiwal Kultury Latynoamerykańskiej – program filmowy

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 29 września 2018 - piątek, 5 października 2018

Kino Pod Baranami oraz Centrum Kultury Latynoamerykańskiej zapraszają na pokazy filmowe w ramach Festiwalu Kultury Latynoamerykańskiej. W programie najciekawsze dzieła filmowe wprost z Ameryki Łacińskiej.

 W ramach tegorocznej edycji festiwalu, krakowscy widzowie zobaczą m.in. dwie produkcje filmowe z Argentyny. Reżyserski debiut producentki Jimeny Blanco Paisaje to historia czterech przyjaciółek wkraczających w dorosłość, które nocą wspólnie przemierzają ulice wielkiego miasta. Uczestnicy imprezy wezmą także udział w pokazie dramatu Alanis autorstwa najlepszej reżyserki ubiegłorocznej edycji festiwalu w San Sebastián, Anahí Berneri. To rozgrywająca się w Buenos Aires przejmująca opowieść o młodej matce, która chcąc utrzymać rodzinę podejmuje pracę jako prostytutka. W programie znalazł się również peruwiański Czarny motyl w reżyserii Francisco J. Lombardi opowiadający o nauczycielce planującej zemstę na urzędniku odpowiedzialnym za śmierć jej narzeczonego. W roli głównej nagrodzona na festiwalu w Maladze w 2007 roku Melania Urbina. W Kinie Pod Baranami zaprezentowany zostanie również blok meksykańskich filmów krótkometrażowych.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.