Korpiklaani + Turisas, Trollfest w Kwadracie

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 15 marca 2019, 17:00

15 marca w krakowskim Klubie Kwadrat odbędzie się folk metalowa uczta w ramach Wayfarers & Warriors Tour 2019. Korpiklaani przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album Kulkija.

KORPIKLAANI (Finlandia) folk metal:

Istniejąca od 2003 roku i pochodząca ze słynnego z zawodów w sportach zimowych Lahti fińska formacja Korpiklaani, jest polskim fanom folk metalu od lat doskonale znana. Praktycznie nie było w ostatnich latach trasy koncertowej kapeli, która nie zahaczałaby o Polskę. I nic dziwnego, bo pełne energii i zabawowego klimatu połączenie muzyki folkowej i ostrych metalowych patentów opanowali Finowie jak mało kto w tym gatunku. Korpiklaani nie tylko potrafi porwać energią, lecz również zaczarować wspaniałymi melodiami. Przez ponad 15 lat istnienia zdobyli fanów pod każdą szerokością geograficzną, choć zdecydowaną większość piosenek śpiewają po fińsku.

Na wrzesień 2018 roku zapowiadana jest premiera 10 studyjnej płyty klanu wspaniałych wariatów z Krainy Tysiąca Jezior, zatytułowana Kulkija. Że można się spodziewać potężnego zastrzyku kapitalnych utworów, przekonują już dwa do tej pory ujawnione, czyli Kotikonnut oraz Harmaja.

Podobne zespoły: Finntroll, Eluveitie, Turisas, Ensiferum, Heidevolk

http://korpiklaani.com
https://www.facebook.com/korpiklaani
https://www.youtube.com/watch?v=AoTkmBB4yow

TURISAS (Finlandia) folk metal, power metal:

Pochodzący z jednego z najstarszych miast w Finlandii rodacy Korpiklaani z zespołu Turisas to również od lat wielka nazwa na scenie folkowo-metalowej. Na swoją pozycję kapela, którą dowodzą Jussi Wickström (gitara, wokal) i Warlord Nygård (wokal klawisze), pracuje w pocie czoła od 1997 roku. W tym czasie zjeździła z koncertami niemal cały świat, parokrotnie nawiedzając także Polskę, wydała cztery studyjne albumy, kilka singli, EP-kę, demo.
Czerpią stylistycznie nie tylko z połączenia folku i metalu, lecz zahaczają również o estetykę powermetalową i symfoniczną. Przekaz słowny inspirowany jest zarówno fińskimi legendami i podaniami oraz mitologią nordycką i fińską (nazwa grupy pochodzi właśnie z niej i oznacza straszliwego morskiego potwora). Ostatnim albumem kapeli pozostaje wydany w 2013 roku materiał, zatytułowany dość wymownie Turisas2013.

Podobne zespoły: Finntroll, Eluveitie, Ensiferum, Heidevolk, Tyr, Moonsorrow

http://www.turisas.com
https://www.facebook.com/turisas
https://www.youtube.com/watch?v=7woW7DmnR0E

TROLLFEST (Norwegia) folk metal:

Norwegia wprawdzie na świecie najbardziej znana jest z black metalu, ale jak wiadomo, nie brak w krainie fiordów i trolli ciekawych wykonawców reprezentujących inne odmiany metalu. A propos trolli, jednym z tych, którzy reprezentują połączenie folku z metalem, jest powstała w Oslo formacja Trollfest. Gdyby nazwę rozebrać na jej składowe, czyli troll i fest, można by dojść do wniosku, że interesują ich właśnie mityczne stwory oraz imprezowanie. I tak właśnie jest! Teksty kapeli w dużej mierze obracają się właśnie wokół tych tematów.

Trollfest istnieje od 2003 roku i w tym czasie uraczył folkmetalową publiczność siedmiona studyjnymi płytami, z których ostatnią jest wydana w 2017 roku Helluva.

Podobne zespoły: Finntroll, Eluveitie, Turisas, Ensiferum, Heidevolk, Alestorm, Arkona

http://www.trollfest.com
https://www.facebook.com/trollfestofficial
https://www.youtube.com/watch?v=Z2OwDmvdfdQ

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.