12. Festiwal STeN – Letni Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalnych

Festiwale teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 18 sierpnia 2018, 19:00 - niedziela, 2 września 2018

Onirycznie i dekadencko

Spacer teatralny, koncerty piosenki aktorskiej na najwyższym poziomie i spektakle w najlepszym wykonaniu... Sierpień na scenie Teatru Zależnego upłynie w wakacyjnej, lekko onirycznej i dekadenckiej atmosferzeJ. Przed nami 12. Festiwal STeN – Letni Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalnych (18 sierpnia – 2 września)! Zainauguruje go koncert Tutli Putli Marty Grabysz, która zaśpiewa piosenki oparte na poezji Witkacego. 19 sierpnia weźmiemy udział w spacerze śladem krakowskich teatrów, który poprowadzi Zbigniew Kozłowski. 23 sierpnia Teatr Mumerus pod wodzą Wiesława Hołdysa zaprosi nas do wysłuchania pełnych makabry i czarnego humoru Pieśni gminnych nawiązujących do barwnego folkloru miejskiego i Historyji barzo cudnej o... buncie upadłych aniołów (27 sierpnia). W ramach Teatralnego Hyde Parku 26 sierpnia Ziuta Zającówna wygłosi Manifest czystej formy w teatrze według Witkacego, a Duchy kamienicy (1 września) zdradzą nam sekrety budynku przy ulicy Kanoniczej 1.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

Pełny program festiwalu:

18 sierpnia, 19.00
Teatr Zależny
„Tutli Putli” 
wykonawcy: Marta Grabysz – śpiew;  Ewa Ryks – kompozycje i akompaniament 
Z cyklu Muzyka w Poezji – Poezja w Muzyce Ewy to oparty na  tekstach poetyckich Witkacego pokaz piosenki aktorskiej.

19 sierpnia, 16.00
zbiórka przy Wieży Ratuszowej Rynek Główny
„Spacer teatralny” – poznamy historię teatrów, w których bywamy, ale bardzo mało o nich wiemy. Przewodnikiem będzie Zbigniew Kozłowski.

19 sierpnia, 19.00
Teatr Zależny
„Z otchłani snu”
wykonawcy: Marcelina Gawron - śpiew i kontrabas, Mariusz Kowal – perkusja, Ewa Ryks – muzyka, teksty, film, to intermedialny spektakl, w którym muzyka, śpiew i obraz filmowy splatają się w oniryczną wizję  świata.

21 sierpnia, godz. 19.00
Scena ATA
„Sceny  ulotne czyli proza życia w piosenkach"
wykonawcy: Alicja Tanew – śpiew, piano , Tadeusz Zięba - śpiew i gitara.  Fragmenty wybranych powieści: czytają Alicja Tanew i Tadeusz Zięba-  do zamyślenia,  pojedynek z falami losu.

23 sierpnia, godz. 19.00
Muzeum Archeologiczne
„Pieśń  Gminna. Wersja podwórzowa”
Teatr Mumerus reż. Wiesław Hołdys, występują: Katarzyna Chodoń, Monika Gigier, Agnieszka Nastalska, Anna Sitko, Alicja Margolin. Teatr Mumerus wraz z wokalistkami grupy Strojone wychodzą z tradycyjnej kultury ludowej na spotkanie z folklorem miejskim. Tutaj, w szemranych zaułkach bandyci i ich ofiary snują opowieść o zbrodniach wszelkiej maści, krwawych, makabrycznych, groteskowych.

24 sierpnia, godz. 19.00
„Flamenco Puro”
występują: Agata Makowska „La Rosita” – taniec, Borja Soto – śpiew, Damian Kowaliński – gitara. Koncert flamenco - taniec, muzyka i śpiew z głębi serca… flamenco z Andaluzji, w wykonaniu muzyków z Polski i Hiszpanii. Sztuka, który budzi emocje.

25 sierpnia, godz. 19.00
Teatr Zależny
„Fly with Christina”
spektakl w języku angielskim

26 sierpnia, godz. 19.00
Teatr Zależny
„Manifest”
monodram, reż. i wykonanie: Ziuta Zajacówna
To próba zmierzenia się z interpretacją „czystej formy w teatrze” Witkacego. Spektakl oparty jest na tekstach Witkacego.

27 sierpnia, godz. 19.00
Muzeum Archeologiczne
„Historyja barzo cudna. Wersja podwórzowa”
Teatr Mumerus reż. Wiesław Hołdys, występują: Ewa Breguła, Anna Lenczewska, Jan Mancewicz, Robert Żurek, Agnieszka Dziedzic. Opowieść o buncie upadłych aniołów.

30 sierpnia, godz. 19.00
Teatr Zależny
„Garden Party w piwnicy”
Teatralny Hyde Park reż. Ziuta Zającówna
występują: Mateusz Dewera, Paulina Dziuba, Marzena Figiel, Włodzimierz Jasiński, Anna Lenczewska, Piotr Majewski, Jan Mancewicz, Jacek Milczanowski, Norbert Stałęga, Ziuta Zającówna, Karol Zapała
Fragmenty dramatu Vaclava Havla - sprawdzimy jak absurd sztuki z 1963 r. brzmi współcześnie. Dowcipna satyra obnażająca problemy z nimi związane.

31 sierpnia, godz. 19.00
Teatr Zależny
„45 stopni”
występują: Zbigniew Kozłowski oraz Andrzej Włodarz
Pełna humoru, żartu i wzruszeń muzyczno-liryczna opowieść o życiu. O drodze człowieka…

1 września, godz. 19.00
Teatr Zależny
„Duchy kamienicy”
Teatralny Hyde Park reż. Ziuta Zającówna, muzyka: Monika Bylica, Agnieszka Bugla - występują: Emilia Azierska, Agnieszka Bugla, Paulina Dziuba, Marzena Figiel, Anna Sokołowska, Ziuta Zającówna, Piotr Majewski, Jacek Milczanowski, Zbigniew Kozłowski , Norbert Stałega. Spektakl inspirowany nowelą Oskara Wilde’a Duch zamku Canterville i jednoaktówką Józefa Czechowicza Waga i cień – przenosi akcję do Krakowa , gdzie ukażą się duchy związane z miastem, ale nie tylko! Interaktywny spektakl poetycko-muzyczny z mieszanką grozy, humoru i liryzmu.

2 września, godz. 19.00
Teatr Zależny
„Zdziczenie obyczajów pośmiertnych”
reż. Ziuta Zającówna, muzyka: Monika Bylica, występują: Paulina Dziuba, Ziuta Zającówna, Piotr Majewski.
Opowieść o namiętnościach trójkąta miłosnego. Duchy zmarłej żony, kochanki i męża jeszcze raz przeżywają dramat przeszłych wydarzeń, które doprowadziły do tragedii.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.