Baśnie Zebrane w Teatrze Szczęście

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Baśnie Zebrane to zespół grający autorską muzykę, inspirowaną baśniowymi opowieściami wielu kultur.

Baśń to melodia, która gra w każdym z nas od dziecka. Pomaga zrozumieć rzeczywistość, poczuć się w niej lepiej. Baśnie to świat, w którym magia i fantastyczność przenikają do głębi ludzką duszę, pomagając odnaleźć to, co piękne i prawdziwe. Takie są też utwory Baśni Zebranych. Czerpią pełnymi garściami z baśniowych historii i nastrojów, odwołują się do tradycji muzycznej kultur z wielu zakątków świata. Jest to muzyka autorska, swobodnie nawiązująca do szeroko pojętego folkloru, która jednocześnie zachowuje swój indywidualny charakter, tak w warstwie instrumentalnej, jak i tekstowej. Muzyka o emocjach, o magii, o nas.

Bogate instrumentarium zespołu tworzy osnowę dla historii eksplorujących baśniowy świat imponujących rozmiarów.

Muzycy:
Beata Urszula Buszta - harfa celtycka, wokal, flet prosty, harmoszka
Michał Koziełło - gitara klasyczna, flet poprzeczny, cytra
Tomasz Kara-Sajek - gitara klasyczna, tuba, tank-drum, didgeridoo
Andrii "Vedomyr" Volynko - perkusjonalia
Magda Ślósarz - skrzypce
Piotr Korzeniak - bas
Tekściarze: Adam "Beret" Mańczuk i Mateusz Świstak.

Finaliści Przeglądu "Nowe Źródła" zorganizowanego w ramach festiwalu Folkowisko (2016). Zdobywcy Nagrody Specjalnej w konkursie organizowanym w ramach Festiwalu Piosenki Dołującej (2017). Finaliści Konkursu „Piosenkarnia” 2017 w ramach Festiwalu „Korowód”. Tekst Mateusza Świstaka pt. "Morowa", napisany dla projektu Baśnie Zebrane, został nagrodzony na przeglądzie "Piosenka Dziadowska Nowa" (2016).

Więcej o Baśniach Zebranych:
www.soundcloud.com/basniezebrane

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.