Plenery Film Spring Open 2018

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 17 października 2018 - piątek, 26 października 2018

Plenery Film Spring Open – dziesięciodniowe, międzynarodowe warsztaty oferujące interdyscyplinarny i niezwykle szeroki zakres tematyczny zajęć dla profesjonalistów i adeptów sztuki audiowizualnej.

Od 17 do 26 października, podczas Plenerów Film Spring Open w Krakowie, będzie  okazja do poszerzania swoich umiejętności oraz wspólnego eksperymentowania z różnymi formatami filmowymi, korzystając z doskonałego sprzętu filmowego.
Pod opieką najlepszych specjalistów uczestnicy będą mogli realizować swoje filmy w grupach twórczych, których tematyka obejmuje: scenariusze, teledyski, filmy dokumentalne, filmy reklamowe, VR i AR, prewizowanie filmów fabularnych, CGI i nowoczesny montaż, nowy model produkcji, interakcyjne formy narracji audiowizualnej, filmowanie w trudnych warunkach, twórczość internetową. Tegorocznymi nowościami będą grupa Selfie TV oraz grupa animacji. „Nie zabraknie także nowości technicznych oraz zagadnień takich jak: nowe platformy dystrybucji, dźwięk w VR, czy sztuczna inteligencja” – zaprasza do udziału prof. Sławomir Idziak.
Tym razem scenopisarstwa będzie uczył jeden z najpopularniejszych polskich twórców filmowych – Borys Lankosz.

Borys Lankosz, absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, zadebiutował w 2001 roku wstrząsającym i wielokrotnie nagrodzonym na międzynarodowych festiwalach dokumentem Rozwój o pacjentach domu opieki społecznej. Nad scenariuszem do tego filmu pracował wraz z Marcinem Koszałką, wielokrotnym gościem Plenerów Sławomira Idziaka. Prawdziwy sukces Lankosza przyszedł wraz z jego reżyserskim debiutem fabularnym w 2009 roku. Rewers został obsypany nagrodami, w tym Złotymi Lwami na FPFF w Gdańsku i uznany za jeden z najlepszych filmów dekady, był też polskim kandydatem do Nagrody Akademii Filmowej. Druga pełnometrażowa fabuła w filmografii Lankosza oraz kolejny sukces to thriller Ziarno prawdy, do którego scenariusz napisał wspólnie z Zygmuntem Miłoszewskim, autorem bestsellerowej powieści, na podstawie której powstał film.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.