42. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej

Targi i kiermasze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 9 sierpnia 2018 - niedziela, 26 sierpnia 2018

Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej organizowane są już od blisko 40 lat na Rynku Głównym przy Ratuszu w Krakowie. To coroczne wydarzenie może pochwalić się długą, sięgającą 1973 roku tradycją.

Sztuka ludowa, rękodzieło i rzemiosło artystyczne, etnodizajn… Moda na folk trwa w najlepsze– zarówno na wsi, jak i w dużych ośrodkach miejskich – co udowodnią 42. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie (9-26 sierpnia). Przez trzy tygodnie na Rynku Głównym spotkamy przedstawicieli ginących zawodów: garncarzy, koronczarki, tkaczy, rzeźbiarzy i hafciarki, którzy zaprezentują swoje wyroby. Targom będą towarzyszyć występy ponad 700 twórców i artystów ludowych, w tym 170 zespołów folklorystycznych z Polski, Słowacji, Ukrainy, Rumunii, Cypru, Włoch i Hiszpanii. W barwnych, rozśpiewanych i roztańczonych korowodach zaprezentują się przedstawiciele regionów sąsiadujących z Krakowem i Małopolską. Nie zabraknie również warsztatów rękodzielniczych z haftu, strugania ptaszków stryszawskich, garncarstwa oraz rzeźbienia w drewnie. (js)

załączniki

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.