Judith Cohen - koncert muzyki sefardyjskiej i aszkenazyjskiej

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 17 lipca 2018, 19:00

Judith Cohen jest piosenkarką i etnomuzykolożką pochodzącą z Kanady. Urodziła się i wychowała we wspólnocie Żydów aszkenazyjskich w Montrealu, jej przodkowie wywodzą się z żydowskich społeczności Litwy, Łotwy i Białorusi. Specjalizuje się, między innymi, w muzyce sefardyjskiej i bałkańskiej, jest współzałożycielką wraz z Solly Levy znakomitej grupy Gerineldo. Judith mieszka w Toronto, gdzie jest wykładowczynią na Uniwersytecie York, pracę tą łączy z występami i wykładami na całym świecie.

Przy okazji swych akademickich i muzycznych podróży, Judith Cohen w lipcu zawita do Insytutu Cervantesa w Krakowie, gdzie przy akordach i słowach zabierze nas w muzyczną podróż, w trakcie której odkryjemy dwie wielkie tradycje muzyczne związane z muzyką żydowską: piosenki aszkenazyjskie w jidysz i pieśni sefardyjskie w ladino. Usłyszymy piosenki o miłości, smutku, codziennych sprawach i życiu duchowym, a także pieśni weselne, o cyklu życia, czy pieśni wykonywane w trakcie żydowskich świąt. Zapraszamy na koncert, w trakcie którego dzięki sztuce, słowu i lirze odkryjemy bogactwo kultury żydowskiej.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.