12 spacerów na 12 miesięcy. Rakowice – „pogrzebana” wieś

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 14 lipca 2018, 11:00

Rakowice znane są wszystkim mieszkańcom Krakowa. Miejsce to kojarzy nam się z cmentarzem i ul. Rakowicką, a w rzeczywistości historyczne Rakowice nie mają nic wspólnego ani z jednym ani z drugim. Wiec gdzie są Rakowice? Ta dawna królewska wieś z folwarkiem i młynem, w II połowie XIX i pierwszej XX wieku stała się ważnym punktem na militarnej mapie Krakowa i lotniczej mapie Polski. W trakcie spaceru poszukamy śladów historii i „odgrzebiemy” to co zostało „pogrzebane” przez bloki i cmentarz, który zabrał nazwę tej historycznej wsi.

Prowadzenie: Mateusz Niemiec - absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim,  starszy asystent w Dziale Fotografii Krakowskiej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, kurator wystawy „Zwierzyniec zaprasza – Rakowice”, przewodnik miejski.

Wstęp bezpłatny, nie obowiązują zapisy. Zbiórka przed kościołem Najświętszego Imienia Maryi, ul. Dzielskiego 1.

12 spacerów na 12 miesięcy to projekt edukacyjny organizowany w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego, którego koordynatorem w Polsce jest Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie.

 

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.