Spotkanie z Michałem Zabłockim i wernisaż rys. Wiesława Dymnego

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 12 lipca 2018, 19:00

Spotkanie z  twórczością dwóch pokoleń artystów, reprezentujących Piwnicę pod Baranami.

Michał Zabłocki, urodzony w 1964 roku, w Warszawie, jest autorem tekstów do piosenek m.in. Grzegorza Turnaua, Anny Szałapak, Beaty Rybotyckiej, Jacka Wójcickiego, Agnieszki Chrzanowskiej, czy Czesława Mozila. Jest ponadto poetą, autorem m.in. tomów „Blogostan”, „Koleżanki mojej żony”, „Pośmiewiska”, „Janowska”.
Ostatnia książka, poświęcona matce poety, pt. „Janowska”, otrzymała Nagrodę Krakowskiej Książki Miesiąca. Autor jest również prezesem krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz opiekunem grupy poetyckiej młodych literatów „Sylaba”. Prowadzi Fundację „Poemat”, która miedzy innymi, w krakowskich księgarniach i antykwariacie, organizuje Dyskusyjne Kluby Czytelnicze, popularyzujące czytelnictwo i zapominaną sztukę konwersacji.
Spotkanie połączone będzie z uroczystym otwarciem wystawy oryginalnych rysunków Wiesława Dymnego dla Dziennika Polskiego, które zebrał śp. redaktor Władysław Cybulski. Dokładnie nie wiadomo, które z rysunków były publikowane, a które nigdy nie zostały pokazane.
Wiesław Dymny urodził się w 1936 roku, zmarł w 1978 roku w Krakowie. Jeden z najzdolniejszych i najbardziej wszechstronnych artystów Piwnicy pod Baranami, który z Piwnicą był związany od początku. Dodajmy, że to właśnie Wiesław Dymny skierował w odpowiednie miejsce, czyli do Piwnicy właśnie, Kazimierza Wiśniaka, mieszkańca Dzielnicy Zwierzyniec, wybitnego scenografa i malarza, w roku 1956.
Spotkaniu i wystawie towarzyszył będzie wielki kiermasz książek i różnych druków, znajdujących się w Antykwariacie Abecadło przy ul. Kościuszki 18, obok Skweru Lajkonika Zwierzynieckiego, przystanek Jubilat.
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Fundacji Miasto Literatury pt. "Krakowskie księgarnie na medal".

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.