W poszukiwaniu polskich regaliów, gra terenowa

Dziecięce różności

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 16 czerwca 2018, 10:30

Polskie insygnia do 1794 roku znajdowały się w Skarbcu Koronnym na Wawelu. Po grabieży skarbca przez wojska pruskie zostały one bezpowrotnie utracone. Były najcenniejszymi symbolami polskiej państwowości oraz pamiątkami związanymi z panującymi monarchami. 

Gra odbędzie się w historycznych salach „Skarbca Koronnego” i „Reprezentacyjnych Komnat Królewskich”. Podzieleni na grupy uczestnicy, mają odnaleźć „tajemniczą skrzynię” ukrytą gdzieś na Wzgórzu Wawelskim. Jaka będzie jej zawartość dowiedzą się ci, którzy dotrą do końca zabawy. Tylko odnajdując skrzynię będzie można wziąć udział w zainscenizowanym przez organizatorów „ceremoniale koronacyjnym”.

Do udziału zapraszamy rodziny z dziećmi (8-12 lat) i młodzież. Gra odbywa się na ekspozycjach Zamku: „Reprezentacyjne Komnaty Królewskie” i „Skarbiec Koronny”.

  • czas trwania gry: 2 godz.
  • rezerwacja uczestników od 11 czerwca 2018: 12/422-51-55, wew. 290, w godzinach 9. 30–12.00 i 14.00–15.00.

Grę organizuje Dział Oświatowy Zamku Królewskiego na Wawelu. Koordynacja i opracowanie merytoryczne: Robert Adamczak i Bożena Litewka oraz studenci historii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Oprawa muzyczna: Zespół Instrumentalny z klasy trąbki Czesława Dołęgi z POSM II stopnia im F. Chopina w Krakowie.

udostępnij

więcej

  • bilet rodzinny: 15 zł (max 5 osób: 1-2 dorosłych, 3-4 dzieci od 8-12 lat), bilet indywidualny: 5 zł (uczestnik powyżej 12 lat, bez opiekuna)
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.