Scena Letnia 2018

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Scena Letnia to cykl letnich koncertów, dzięki któremu przez wakacyjne miesiące skwer przed Nowohuckim Centrum Kultury będzie rozbrzmiewał muzyką. W każdą kolejną niedzielę na plenerowej scenie NCK występować będą zespoły z bardzo różnych muzycznych światów. Przybywajcie na koncerty pod pogodnym, nowohuckim niebem!

1 lipca 2018, 18.00
Zespół Góralski Hamernik
Lipiec w ramach Sceny Letniej rozpoczyna zespół artystyczny Nowohuckiego Centrum Kultury – Zespół Góralski Hamernik.
Piękne stroje, autentyczna muzyka i pełne ekspresji, energetyczne tańce ludowe przybliżą wszystkim widzom folklor Skalnego Podhala. Hamernik od blisko 40 lat aktywnie koncertuje w kraju i zagranicą zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia – wśród najważniejszych można wymienić Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz Medal im. Oskara Kolberga. Występ w ramach Sceny Plenerowej to kolejny na liście już ponad 1200 koncertów zespołu!

8 lipca 2018, 18.00
Zespół Tańca Kontredans – Szkoła Tańca Jane Austen
Drugi lipcowy wieczór w ramach Sceny Letniej należy do Zespołu Tańca Kontredans działającego w Szkole Tańca Jane Austen.
Zespół prezentuje układy z przełomu XVIII i XIX wieku – czasów działalności Jane Austen, autorki takich klasyków literatury jak Duma i uprzedzenie czy Rozważna i romantyczna oraz narodowe balowe tańce szkockie. Dotychczas widzowie mogli oglądać tancerzy między innymi podczas takich wydarzeń jak: Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”, Noc Muzeów, Spotkania z Tańcem Dawnym Korowód.

15 lipca 2018, 18.00
Nad dachami Paryża koncert piosenki francuskiej
Lipcowy niedzielny wieczór warto spędzić, uczestnicząc w kolejnej odsłonie Sceny Letniej – za sprawą artystów publiczność przeniesie się do pięknego, pełnego magii Paryża.
Na koncert składają się najpiękniejsze piosenki francuskie wszech czasów, między innymi Edith Piaf, Jacquesa Brela, Charlesa Aznavoura. Usłyszeć będzie można zarówno oryginalne jak i polskie wersje utworów, także najpopularniejsze: Champs-Élysées, Niebo nad Paryżem, C’est si bon.
Wykonawcy:
Beata Marczewska – wokal
Adam Snopek/Tomasz Pali – piano
Michał Opeldus/Marek Andrysek – akordeon

22 lipca 2018, 18.00
Agata Ślazyk
Niedzielne popołudnie przy delikatnych dźwiękach gitary i poetyckich tekstach? Oczywiście, że tak i oczywiście – w ramach Sceny Letniej!
Agata Ślazyk po raz kolejny będzie gościem Sceny Letniej, a wraz z nią poetyckość Piwnicy pod Baranami, liryka ballad, ale też rockowe, mocniejsze brzmienia. Nie zabraknie lubianych coverów w autorskich aranżacjach oraz anegdot związanych z pracą nad najnowszą płytą.

29 lipca 2018, 18.00
ElendeS
Lipiec na Scenie Letniej zakończy z przytupem Zespół Elendes! Trzech multi-instrumentalistów z utworami zarówno własnymi jak i energetycznymi aranżacjami znanych hitów Maroon 5, Mumford and the Sons i wielu innych. Mocny, stylowy wokal, gitara akustyczna, elektryczna i bas, instrumenty perkusyjne, tuba, klawisze, wokalne chórki… wszystko na najwyższym poziomie, dla najwspanialszej publiczności w Krakowie!
Zespół tworzą:
Stein Goddere
Andrzej Kuchta
Łukasz Chrzanowski

5 sierpnia 2018, 18.00
SZPILERSI, czyli DECÓ, PANDA i DJ SAD MAN
Nazwa jest wariacją niemieckiego słowa „spielen” - grać, Szpilersi czyli po prostu gracze, grajkowie. Na swoim koncie mają trzy albumy: „zdecydowanie” „Luźna Szpilerka mixtape” oraz „Akaizm”. 20 sierpnia odbędzie się premiera ich najnowszego albumu „Boom Bengers”. Grają muzykę opartą na samplach, wzbogaconą instrumentami, inspirowaną szeroko pojętym old school hip hopem. Głównym twórcą jest Decó, większość podkładów jest produkowanych przez niego, następnie są one brane przez cały zespół na „warsztat” idopieszczane. Jest on również autorem wszystkich tekstów. Często podczas produkcji muzycznych współpracują z zaprzyjaźnionymi muzykami. Na swoim koncie mają m.in. dwukrotny występ na legendarnym festiwalu Hip Hop Kemp oraz supporty przed takimi wykonawcami jak OSTR, Pokahontaz, Sensi, Skorup, Bu, Metrowy, Buka, Kękę, Jamal, Ra The Rugged Man. Zespół założony w 2012 roku, w Krakowie, składa się z 3 osób:
Decó - bboy, mc, beatmaker
Panda - perkusja
Dj Sad Man - gramofony

12 sierpnia 2018, 18.00
Route 66
Rockowo-popowa niedziela w ramach Sceny Letniej! Route 66 Cover Band gra znane polskie przeboje oraz najpopularniejsze zagraniczne hity. Energia, charyzma i profesjonalizm to jego znaki rozpoznawcze. Zespół posiada bogate doświadczenie sceniczne, studyjne i telewizyjne, aktualnie pracuje nad pierwszym autorskim materiałem.

19 sierpnia 2018, 18.00
Kenny James Show
Sierpniowy, niedzielny wieczór wypełniony muzyką – tylko na Scenie NCK!
Kenny James rozpoczął karierę na Wschodnim Wybrzeżu i zadebiutował w słynnym na całym świecie Teatrze Apollo w Nowym Jorku w wieku dziewięciu lat. Występował w klubach muzycznych w Connecticut i Los Angeles, na swoim koncie ma wiele wyróżnień na międzynarodowych festiwalach muzycznych między innymi w Polsce, Finlandii, Rumunii i Indonezji.

26 sierpnia 2018, 18.00
Kapela Hanki Wójciak
Zakończenie sezonu muzycznej Sceny Letniej z folkowym przytupem! Koncert zespołu prezentującego muzykę folkową z domieszką dźwięków orientalnych, celtyckich i rodzimych. Kapela w swych utworach wykorzystuje elementy improwizacji, tworząc muzykę bliską melodiom ludowym i tanecznym. W swoich tekstach Wójciak opisuje współczesny świat, wykorzystując przy tym słownictwo z gwar góralskich i liczne archaizmy.
Hanka Wójciak – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Laureatka m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości Korowód, Rock & Chanson Festival. Jej głos można usłyszeć m.in. na płytach Jarka Śmietany, Anny Treter, Naked Mind. W Radiu Kraków prowadzi audycję Wieczór Panieński poświęconą piosence literackiej, a w TVP Kraków – odcinki specjalne programu Pod Tatrami poświęcone wydarzeniom kulturalnym w Zakopanem. Liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak, z którą wydała dwie autorskie płyty: Znachorka (2014) i Zasłona (2017).

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.