Pałacowy Salon Literacko-Muzyczny

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W dniach od 29 maja do 27 września w Pałacu Sztuki w Krakowie odbędą się spotkania literacko-muzyczne, które będą składać się z czterech osobnych wydarzeń artystycznych.

Głównym celem Pałacowego Salonu Literacko-Muzycznego jest zapoznanie odbiorców z niecodziennym połączeniem sztuk. W trakcie każdego z czterech wydarzeń rozpoczynających się od 29 maja osoby odwiedzające Pałac Sztuki w Krakowie będą mogły zapoznać się zarówno z wybitnymi twórcami literackimi jak i artystami sceny muzycznej, a to wszystko w otoczeniu odbywających się w Pałacu wystaw.

29 maja o godz. 18.00 zaprezentuje się znany krakowski poeta Wojciech Bonowicz, natomiast w części muzycznej wystąpi Duo Ardente składające się z wybitnych absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie w składzie: Aleksandra Lelek – wiolonczela oraz Maciej Zimka – akordeon. Ponadto, każde z wydarzeń będzie zawierało część dyskusyjną, w trakcie, której będzie można porozmawiać z artystami na tematy związane z ich twórczością. Całość prowadzona będzie przez krakowską artystkę interdyscyplinarną – Bożenę Boba-Dyga, która będzie stanowić łącznik pomiędzy dwiema twarzami sztuki Pałacowego Salonu.

W kolejnych wydarzeniach przypadających kolejno na 27 lipiec, 23 sierpień oraz 27 wrzesień brać będą udział następujący literaci oraz muzycy sceny zarówno krakowskiej jak i ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

27 lipca – poeta i autor tekstów piosenek, reżyser i scenarzysta Michał Zabłocki wraz z żoną ilustratorką, graficzką i designerką - Agatą Dębicką oraz Duo del Gesu w składzie: Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce, oraz Krzysztof Tymendorf (Gdańsk, potomek Michała Kleofasa Ogińskiego) – altówka. Duo del Gesú zdobyło pierwszą nagrodę na 25. Young Musician International Competition 'Città di Barletta’, a jego członkowie są laureatami licznych międzynarodowych konkursów, stypendiów oraz nagród.

23 sierpnia – poetka, a także pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu Ewa Sonnenberg (Wrocław) często reprezentująca polską poezję za granicą. Poetka otrzymała w 1995 roku nagrodę im Georga Trakla, a w 2016 została finalistką Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego za swój tom Hologramy oraz otrzymała nominację w tym samym konkursie za tom Wiersze dla jednego człowieka w 2018 roku. Cracow Duo składające się ze zdobywających międzynarodowenagrody krakowskich artystów, w składzie: Jan Kalinowski - wiolonczela oraz Marek Szlezer – fortepian. Duet działa wspólnie od ponad 15 lat, w trakcie których występowali na najbardziej prestiżowych estradach Europy, Azji oraz Stanów Zjednoczonych.

27 września – W swoim debiucie poetyckim, znany krakowski kompozytor, publicysta i pedagog Akademii Muzycznych w Polsce i Austrii Zbigniew Bargielski oraz Duo Zimka & Ochwat w składzie Maciej Zimka, Wiesław Ochwat – akordeony, absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, laureaci jako soliści i kameraliści międzynarodowych konkursów instrumentalnych m.in. w Klingenthal w Niemczech, Popradzie na Słowacji, Wilnie i w Castelfidardo we Włoszech. Duet wykona m.in. kompozycje Z. Bargielskiego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.