Filmy Krzysztofa Kieślowskiego

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Galeria ASP w Krakowie zaprasza na cykl pokazów filmów Krzysztofa Kieślowskiego w ramach programu towarzyszącego trwającej do 3 czerwca 2018 r. wystawie Andrzej Pągowski. Plakat filmowy.

Jako pierwszy zaprezentowany zostanie film z 1979 roku Amator. Projekcja odbędzie się w Noc Muzeów, w piątek, 18 maja 2018 r., godz. 20.00. Film będzie wyświetlany z angielskimi napisami. Pokaz zostanie połączony z prelekcją dr Bogusława Zmudzińskiego, Dyrektora Artystycznego MFF Etiuda&Anima.

W 1979 roku Andrzej Pągowski zaprojektował plakat do filmu Amator, od tego momentu między Kieślowskim i Pągowskim rozpoczęła się stała współpraca. Artysta projektował plakaty do każdego filmu reżysera. Ostatnim w 1993 roku był plakat do filmu Trzy kolory: Niebieski.

Kolejne pokazy odbędą się w piątek, 25 maja 2018 r., o godz. 20.00 oraz w środę, 30 maja 2018 r., po masterclassie Andrzeja Pągowskiego i finisażu wystawy.

 

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.