Konkurs Koncert Roku

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 17 maja 2018, 18:00

Akademia Muzyczna w Krakowie serdecznie zaprasza do Kopalni Soli w Wieliczce (Komora Jana Haluszki) na koncert nadzwyczajny, podczas którego wystąpią najwybitniejsi studenci uczelni muzycznych w Polsce.

Koncert Roku to konkurs, podczas którego prezentują się najlepsi soliści – dyplomanci studiów drugiego stopnia. Zgodnie z regulaminem uczelnie typują swoich przedstawicieli – każdą z nich reprezentuje jeden student. Wszyscy są utytułowanymi artystami, laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych.

Początki konkursu sięgają połowy lat 90. Zgodnie z przyjętą zasadą koncerty organizowane są każdego roku w maju, w innym mieście, przez inną uczelnię. Miejsce wybierane jest przez Konferencję Rektorów Uczelni Artystycznych. Jury stanowią rektorzy uczelni artystycznych oraz przedstawiciel Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który przewodniczy pracom. W tym roku organizatorem wydarzenia jest Akademia Muzyczna w Krakowie.

Wstęp na koncert wolny za okazaniem zaproszeń – odbiór w Biurze Promocji Artystycznej Akademii Muzycznej w Krakowie (ul. św. Tomasza 43, pok. 221, pn.-pt. w godz. 8.00-15.00). Zaproszenia można nabyć również w Sekretariacie Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce od pn.-pt. w godz. 8.00-16.00.

Zaproszenia dostępne do 11 maja – ilość miejsc ograniczona!

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.