4. Urodziny TAURON Areny Kraków i Dzień Dziecka z Radwan Sport

Wydarzenia sportowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 10 czerwca 2018, 11:00-17:00

Lubicie sportowe wyzwania, chcecie przekonać się jak to jest być hokeistą, koszykarzem lub siatkarzem? Ciekawi was jak gra się w podchody, statki i śledzia oraz, czy którąś z tych zabaw znano już sto lat temu? Jeśli tak – to wydarzenie jest właśnie dla Was! 10 czerwca (niedziela) zapraszamy na piknik 100 SPOSOBÓW NA ZABAWĘ, czyli 4. Urodziny TAURON Areny Kraków i Dzień Dziecka z RadwanSport.

– W tym roku największa hala widowiskowo-sportowa w Polsce będzie obchodzić swoje czwarte urodziny. Po raz kolejny chcemy ten wyjątkowy dla nas dzień świętować wspólnie z mieszkańcami Krakowa – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A zarządzającej obiektem. – Serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy w TAURON Arenie Kraków.

– To będzie wyjątkowe wydarzenie, w którym będą mogły wziąć udział osoby w każdym wieku – podkreśla Grzegorz Radwan, założyciel szkółki sportowej Radwan Sport. Przypomina też jak wszyscy doskonale bawili się w ubiegłym roku. – To był nasz pierwszy Dzień Dziecka w TAURON Arenie Kraków. Zaprosiliśmy kilkaset dzieci wraz z opiekunami i przez cały dzień pokazywaliśmy im, w co można się bawić przy użyciu znikomej liczby potrzebnego sprzętu – opowiada. – Zaangażowanie dzieci i widok rodziców, którzy się z nimi bawili robił naprawdę ogromne wrażenie, dlatego postanowiliśmy to powtórzyć i w jeszcze większej skali – dodaje.

W hali i w plenerze

10 czerwca na płycie TAURON Areny Kraków oraz na zewnątrz hali, od strony Parku Lotników Polskich przygotowane zostaną różnego rodzaju stacje, na których dzieci i ich opiekunowie będą mogli zmierzyć się z wyzwaniami sportowymi i nie tylko…

Będzie można pokonywać rozmaite tory przeszkód, razem z hokeistami Cracovii ćwiczyć podania i strzały do bramki oraz sprawdzić jak szybko można ubrać strój hokeisty. Będą strzały piłką siatkową do tarczy, rzuty do kosza na punkty oraz gra w kręgle z puszek aluminiowych. Będzie również „kuchnia eksperymentów”, czyli zabawy w młodych naukowców wykorzystujących materiały na co dzień używane w… kuchni.

– Poruszanie się między stacjami ułatwi mapa przygotowana na wzór tych, które dzieci mogą dostać w wesołych miasteczkach, a także BOT na Messengera, który będzie pełnił rolę przewodnika i dodatkowo angażował wszystkich w zabawę – zapowiada Łukasz Kaliciński z Notjustshop, współorganizator wydarzenia.

W programie urodzin TAURON Areny Kraków tradycyjnie znajdzie się także zwiedzanie hali. Będzie się ono odbywać w grupach, po wcześniejszej rezerwacji miejsc. Szczegóły zostaną podane wkrótce na stronie areny.

Liczba 100 ma znaczenie

– W naszej zabawie nie zabraknie także wątków edukacyjnych – mówi Grzegorz Radwan. – W tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i my także chcemy nawiązać do tego wydarzenia. Zależy nam na pokazaniu jak wiele się działo w naszym sporcie przez ostatnie sto lat.

Przez najbliższe tygodnie w mediach społecznościowych organizatorów publikowane będą ciekawostki związane z historią Krakowa i krakowskiego sportu. Na pikniku przy TAURON Arenie Kraków pojawią się goście w sportowych, a także żołnierskich strojach z epoki. Nie zabraknie także muzycznych niespodzianek związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.