Gospel na Skałce

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 27 maja 2018, 15:00

Szukacie inspirującej mocy i pozytywnej energii? Znajdziecie je w podczas koncertu Gospel na Skałce! 27 maja na dziedzińcu klasztoru oo. Paulinów, przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci, wystąpi 150-osobowy chór złożony z członków krakowskich i małopolskich zespołów oraz gości specjalnych: Colina Williamsa i Mateusza Pitali. Radosny występ zamyka odbywające się w Krakowie już po raz piąty warsztaty Gospel City.

Colin Williams (Wielka Brytania) – wokalista, muzyk i aranżer, śpiewa od 3 roku życia a dyryguje chórami od osiemnastego. Jako wokalista współpracował z: Graham Kendrick, Avery Sunshine, Alexandra Burke, The London Community Gospel Choir, The Harlem Gospel Choir, Jennifer Holliday, Jamelia, Carlene Anderson, Heather Small, Deronda K. Lewis, Gabi Gąsior, Holy Noiz, Adam Kosewski, The Tokyo Mass Choir. Pracował dla BBC przy projektach BBC Songs of Praise, BBC Radio Gospel Train. Jako nauczyciel angażuje się w wydobycie ze studentów ich najlepszego głosu i śpiewanie z entuzjazmem. Jako dyrygent posiada 30-letnie doświadczenie. Pracował z BBC Songs of Praise, Harlem Gospel Choir, Liverpool Harmonic Choir, St John’s International School Belgium i wieloma innymi także w Polsce. Aktualnie wraz z żoną i trójką dzieci mieszka w Bradford. Colin jest obdarzony wybitnym słuchem, niepowtarzalną barwą, charyzmą i niezwykłą energią na scenie.

Mateusz Pitala (Polska) – założyciel i kierownik muzyczny projektu Soul’n’Voices.  Absolwent Kompozycji i Aranżacji Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończył Krakowską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, w klasie gitary Piotra Domagały oraz Automatykę i Robotykę na AGH. Jego autorskie aranżacje kolęd, pastorałek i własne kompozycje zostały zgromadzone w 2006 r. na płycie "Narodzona Miłość". Utwory przez niego zaaranżowane wykonywane były między innymi w Filharmonii Śląskiej, gdzie miał okazję dyrygować orkiestrą symfoniczną połączoną z big bandem AM w Katowicach, w Filharmonii Kaliskiej, Teatrze Rozrywki w Chorzowie czy Radiu Kraków. Od marca 2011 r. jest autorem aranżacji dla Big Bandu Miasta Turek. Współpracował z zespołem finalisty programu X Factor a owocem tej działalności był projekt "Filharmonia nie gryzie”, w którym odpowiadał za wykonanie aranży na orkiestrę symfoniczną.

Chór stworzą członkowie krakowskich i okolicznych chórów gospel: Camino,  DeocentriCity, Faceci w Czerni, GospelSenior (pisane łącznie), Gospel Voice, Grodzka Gospel, Joyful Voice, Kraków Gospel Choir, Mistral Gospel Choir, Młodzieżowy Chór Gospel, Saltrom Gospel Choir, Soul'n'Voices, Chór Gospel Mszana Dolna. Łącznie ok. 150 osób.

Band stworzą muzycy regularnie współpracujący z krakowskimi chórami gospel, w składzie: instrumenty klawiszowe, perkusja, bas, gitara.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.