Festiwal Solo Duo Trio

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 22 maja 2018 - czwartek, 24 maja 2018

1, 2, 3: reaktywacja!

Ta impreza przez lata kreowała modę na małe formy jazzowe i współtworzyła legendę klubu Pod Jaszczurami. Bez niej prawdopodobnie nie powstałoby wiele dwu- i trzyosobowych składów obecnych na polskiej scenie w latach 80. i 90. XX wieku. Festiwal Solo Duo Trio, którego spiritus movens był zmarły w 2005 roku Andrzej „Kuba” Florek, na trwałe zapisał się nie tylko w historii polskiego jazzu, ale też w żywej pamięci artystów i publiczności. Wsłuchując się w ich głosy, Fundacja My Polish Heart postanowiła reaktywować wydarzenie po 17 latach przerwy.

22 maja w ramach imprezy wybitny pianista Dominik Wania wystąpi w klubie Pod Jaszczurami ze związanymi z festiwalem od początku Markiem Bałatą i Krzysztofem Ścierańskim. Zagra też trio młodego wirtuoza organów Hammonda Kajetana Galasa, a wieczór płynnie przejdzie w nocne jam session. Wieczór 23 maja będzie należał do niepokornych improwizatorów pod przywództwem Kuby Płużka, który pokieruje sesją w klubie Serce. W finale festiwalu 24 maja w Teatrze Nowym Proxima wystąpi trio świetnego amerykańskiego saksofonisty Jamesa Cartera.

Igor Kuranda, magazyn „Karnet”

PROGRAM

22 maja, Klub Pod Jaszczurami
20.00 Marek Bałata, Dominik Wania, Krzysztof Ścierański
22.00 Trio Kajetana Galasa i goście + nocne jam session
wstęp wolny

23 maja, Klub Serce
20.00 Kuba Płużek Session + goście
wstęp wolny

24 maja
20.00, Teatr Nowy Proxima
James Carter Organ Trio (USA)
bilety: 80 zł
22.00, Klub Serce
Finałowe jam session oraz wystawa zdjęć archiwalnych z Festiwalu Solo Duo Trio z lat 80. i 90. XX wieku

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.