Kraków Restaurant Week

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 18 kwietnia 2018 - poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Restaurant Week mówi: „Chodźmy do restauracji!”. Startuje wiosenne przebudzenie w najlepszych restauracjach w całej Polsce!

Polacy coraz chętniej wychodzą z domów - coraz częściej także do restauracji. Rewolucja restauracyjna dotarła już do najdalszych zakątków Polski - prawie wszędzie tam, dociera także Restaurant Week. Wiosenna edycja Festiwalu pod hasłem “Chodźmy!” już między 18. a 30. kwietnia. Rezerwacje popisowych trzydaniowych doświadczeń w najlepszych restauracjach w całej Polsce już trwają!

W 2017 roku wydaliśmy w restauracjach ponad 3 miliardy złotych więcej niż rok wcześniej. Wyjście do restauracji coraz rzadziej kojarzy się tylko z jedzeniem, a coraz częściej z radosnym wspólnym czasem przy stole z bliskimi i znajomymi. My zachęcamy, by ruszyć gromadnie do restauracji w drugiej połowie kwietnia. Podczas Restaurant Week szefowie kuchni blisko 400. restauracji zaprezentują popisowe trzydaniowe menu, dostępne tylko dla gości festiwalu. W festiwalu udział wezmą zarówno restauracje z ugruntowaną pozycją na rynku, jak i najlepsze debiutujące lokale, które z dnia na dzień zyskują na popularności.

W Krakowie w Restaurant Week udział weźmie ponad 40 świetnych restauracji. Spróbować będzie można zarówno kuchni włoskiej, azjatyckiej, francuskiej, jak i ulubionych polskich dań w nowych odsłonach. Na Barce zjemy dania przygotowane wg koreańskich receptur, w Boccanerze kwiaty cukinii i ravioli z burratą, w Bonerowskiej ravioli nafaszerowano z kolei różnymi homarem, przegrzebkami bądź truflami. W Ed Redzie spróbujemy tatara i auszpiku, a w Nota Resto policzków cielęcych. Zakładka poda perliczkę i suflet z kozim serem, a w Zenicie można wybierać pomiędzy stekiem wołowym a tofu. Wiele restauracji przygotowało zresztą dwa rodzaje menu: mięsne i wegetariańskie lub oparte na rybach, a kilka z nich propozycje wegańskie, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Dłuższe, słoneczne dni i budząca się do życia przyroda przyczyniają się do odświeżenia życia towarzyskiego, opuszczenia ciepłych, czterech kątów i wyjścia do restauracji. Najwyższa pora zaprosić kogoś bliskiego na wspólne świętowanie małych i dużych sukcesów albo odświeżyć starą znajomość. Restaurant Week to do tego najlepsza okazja - popisowe trzy dania oraz niespodziankę od sponsora wydarzenia otrzymacie w jednolitej festiwalowej cenie. Aby wziąć udział w festiwalu wystarczy zrobić rezerwację za pośrednictwem restaurantweek.pl. Nie warto zwlekać z decyzją! Nalepsze stoliki szybko znikają!

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.