Projektowanie nowoczesności

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Dizajn, branding, kreacja, identyfikacja wizualna – te słowa przestaną być trudne i zaczną fascynować! Zadbają o to goście tegorocznych wykładów z cyklu Projektowanie nowoczesności w Goethe-Institut.

24 kwietnia 2018, 18.00 Janina Braun i Daniela Kempkes | Być rewolucjonistą i podjąć ryzyko
Janina Braun i Daniela Kempkes są założycielkami i partnerkami studia „twórczych konsultantów” Onogrit w Kolonii. Wykorzystując dizajn próbują zmienić świat na bardziej przyjazny. Wprowadzają innowacje do firm, które chcą pozostać konkurencyjne oraz wspierają społeczność projektantów dzięki interesującej współpracy i niekończącym się inicjatywom.
W swoim wystąpieniu opowiedzą o tym, że wolność i niezależność nie biorą się ze starych nawyków, ale są napędzane przez nowatorskie podejście i odważne działanie. Onogrit podzieli się pomysłem przedefiniowania pojęcia sukces, wiążącego się z umiejętnością podjęcia ryzyka, wprowadzenia zmian i pracy zespołowej.
(wykład w języku angielskim)

15 maja 2018, 18.00 Benjamin Kivikoski i Philipp Staege | Skąd to się bierze?
Bureau Progressiv założone przez Benjamina Kivikoskiego i Philippa Staege opracowuje innowacyjne rozwiązania w zakresie brandingu, identyfikacji wizualnej i projektowania wydawniczego. Poprzez konceptualną i strategiczną pracę tworzy niezależne rozwiązania i koncepcje projektowe. Kivikoski i Staege studiowali w Państwowej Akademii Sztuki i Projektowania w Stuttgarcie w pracowni prof. Niklausa Troxlera.
Na wykładzie w Krakowie poruszą między innymi temat tego, na ile niezależność pomysłów związana jest z ich treścią. Spróbują też opowiedzieć o tym, jak autonomiczne działanie sprzyja powstawaniu wyjątkowych rozwiązań oraz jak zadbać o nie w codziennej pracy.
(wykład w języku angielskim)

22 maja 2018, 18.00 Hardy Seiler | Przeze mnie i dla mnie
Hardy Seiler jest projektantem, dyrektorem artystycznym i założycielem Bureau Hardy Seiler, firmy projektowej, w której powstają identyfikacje wizualne i filmy animowane. Jest on również współzałożycielem platformy Hafven, otwartego centrum innowacji i siedziby start-upów w Hanowerze. Wolny czas Seiler spędza na torach wyścigowych, podróżując po świecie lub pływając w morzu.
W Krakowie opowie między innymi o działalności Hafven oraz organizowanych tam cokwartalnych spotkaniach Out The Box, w czasie których zaproszeni graficy wypowiadają się spontanicznie inspirowani nieznanymi im wcześniej obiektami. Opowie również o grze PHASE XI, opartej na pytaniach i odpowiedziach, przeznaczonej dla branży kulturalnej i twórczej, której celem jest zaprojektowanie społeczeństwa i sektora biznesowego przyszłości.
(wykład w języku angielskim)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.