Warsztaty felietonu z Agatą Passent

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 17 lutego 2018, 11:00

Praktyczny warsztat pisania felietonów z Agatą Passent, dziennikarką i pisarką, autorką m.in. Pałacu wiecznie żywego, felietonistką Twojego STYLU i współpracowniczką portalu Onet.pl. Podczas zajęć przygotujesz się teoretycznie i praktycznie – począwszy od wyjaśnienia zasad rządzących gatunkiem na podstawie przykładów przygotowanych specjalnie dla uczestników warsztatów, skończywszy na napisaniu samodzielnych tekstów. Po drodze czeka na Ciebie wiele intensywnych ćwiczeń pisarskich, zarówno grupowych, jak i tych wykonywanych samodzielnie. Dowiesz się czym charakteryzuje się felieton i jak napisać dobry tekst.

Jeśli masz pomysł na felieton lub gotowy tekst (do 3 stron maszynopisu), podziel się nim z resztą grupy i prowadzącą – będziesz miał okazję porozmawiać o nim z Agatą Passent, która skonsultuje z Tobą temat, elementy składowe tekstu oraz styl i język. Po skończonej grupowej burzy mózgów będziesz wiedział, które pomysły są trafne i dlaczego. Wybór tematu w końcu przestanie być trudnością! Podczas zajęć zostaną poruszone przykładowe zagadnienia: Czym charakteryzuje się felieton? Jakie są jego elementy składowe?Dlaczego pastisz jest głównym bohaterem tak wielu felietonów? Jak go używać? Jak poprawnie skonstruować tekst? Jak planować budowę felietonu? Jak dobrać środki i styl do tematu? Na własnym tekście będziesz próbować pracować nad stylem i językiem, dzięki czemu będziesz mógł małymi krokami zbliżać się do felietonowych mistrzów.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.