Zabawy z książką ukraińską

Akcje czytelnicze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 17 lutego 2018, 11:00

MOCAK i ukraińskie wydawnictwo A-BA-BA-HA-ŁA-MA-HA zapraszają dzieci w wieku od 6 do 10 lat na warsztaty inspirowane książką Iwana Małkowicza Liza i jej sny z ilustracjami Żeni Hapczynskiej.

Bohaterka książki Liza we śnie, za sprawą skrzydeł projektu Leonarda da Vinci, przenosi się w czasie i odwiedza pracownie dawnych mistrzów. Każdy, we własnym stylu, tworzy jej portret. Za sprawą książki mali odbiorcy poznają dzieła i twórców z różnych epok. W czasie warsztatów zobaczą też zdjęcia pracowni autorów prac z wystawy Artyści z Krakowa. Generacja 1970–1979, a następnie wykonają własne prace.

Autorzy:
Iwan Małkowicz (ur. 1961) – poeta i wydawca, członek Narodowego Związku Pisarzy Ukrainy od 1986 roku. W 1985 roku ukończył Wydział Filologiczny na Uniwersytecie Kijowskim. Pod koniec lat 90. zaczął wydawać książki dla dzieci w języku ukraińskim. Mieszka i pracuje w Kijowie.
Żenia Hapczynska (ur. 1974) – artystka, absolwentka Charkowskiej Akademii Kultury. Zajmuje się malarstwem i ilustracją. Projektuje również między innymi torebki, T-shirty, poduszki, zabawki. Mieszka i pracuje w Kijowie. Jej prace można obejrzeć na stronie www.gapart.com

Prowadzenie:
Swietłana Kohutnycka (ur. 1996) – studentka malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Absolwentka kulturoznawstwa w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Współpracuje z Działem Edukacji MOCAK-u, prowadząc lekcje muzealne i warsztaty.

udostępnij

więcej

  • 12 263 40 29
  • edukacja@mocak.pl
  • Wstęp 20 zł. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rejestrację.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.