Międzynarodowy Dzień Tanga - Magdalena Lechowska i Wiesław Ochwat

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 11 grudnia 2017, 19:00

Międzynarodowy dzień Tanga przypada 11 grudnia. Tego dnia w 1890 roku przyszedł na świat Carlos Gardel a w 1899 roku urodził się Julio de Caro. Te dwie postacie na zawsze wpisały się w historię tanga, Carlos Gardel jako pierwszy wprowadził wokal do utworów tangowych, a kompozytor Julio da Caro nadał tangu całkiem nowe brzmienie. 

Z tej okazji Krakowscy artyści tangowi: Magdalena Lechowska (śpiew) i Wiesław Ochwat (akordeon) zapraszają na wielkie muzyczne świętowanie w przepięknej  Księgarni Muzycznej Kurant! Magdalenę i Wiesława połączyła wspólna pasja i zamiłowanie do tanga. Duet Tangowy „Tanguedia” to niezwykłe połączenie rytmicznego akordeonu oraz temperamentnego śpiewu. Nazwa duetu została zainspirowana płytą „Tanguedia de Amor” genialnego kompozytora tanga, Astora Piazzolli.

Magdalena Lechowska to latynoska polka o kolumbijskich korzeniach! Urodziła się w Krakowie ale dorartała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie oraz kulturę iberoamerykańską. Jej pasją od zawsze była i jest muzyka, a bogactwo rytmów i brzmień z jakimi miała styczność na codzień, było bezcennym źródłem muzycznej inspiracji. Wywarło to ogromny wpływ na jej zainteresowania muzyką latynoską, flamenco, tangiem oraz całą kulturą iberoamerykańską.

W 2005 roku poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać z wielkim powodzeniem tanga argentyńskie. Brała udział między innymi na festiwalach „Puente del Tango” w Krakowie, „Magia Tanga” w Brzegu oraz podczas licznych wernisaży wystawy fotografii "Tango Argentino" autorstwa S. Markowskiego.

Wiesław Ochwat akordeonista z wykształcenia. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie gdzie obecnie kończy studia doktoranckie. Od wielu lat pasjonuje się tangiem. Jego niezwykła gra na akordeonie sprawdza się zarówno w przedwojennych tangach jak i w nowoczesnych brzmieniach tangowych, jak kompozycje Astora Piazzolli.

Niesamowicie silny przekaz emocjonalny duetu „Tanguedia” sprawia, że słuchacze przenoszą się pierw do nadmorskiej portowej tawerny Buenos Aires aby potem powrócić do dawnych uliczek przedwojennej Warszawy!

W ichrepertuarze można znaleźć począwszy od tang z tzw. „De la guardia vieja” skończywszy na „Tango nuevo”. Wykonują kompozycje wielkich mistrzów tanga takich jak: Carlos Gardel, Astor Piazzolla, Francisco Canaro i Sebastián Piana. Artyści mają w swoim repertuarze utwory takie jak „Volver”, „Vuelvo al Sur”, „Caminito”, „La Cumparsita” oraz wielkie polskie tangowe przeboje jak "To ostatnia niedziela", "Tango milonga", "Chryzantemy zlociste" czy "Już Nigdy"!

Magdalena Lechowska - śpiew
Wiesław Ochwat - akordeon

udostępnij

więcej

  • Bilety: 30 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.