The Avant-Garde: Aesthetic Strategies and Participatory Art

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 8 grudnia 2017 - niedziela, 10 grudnia 2017

Ośrodek Badań nad Awangardą WP UJ oraz Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka serdeczenia zapraszają do udziału w konferencji naukowej The Avant-Garde: Aesthetic Strategies and Participatory Art, która odbędzie się w siedzibie Cricoteki w dniach 8-10 grudnia.

Awangarda jako zjawisko artystyczne czy estetyczne była opisywana wielokrotnie i wieloaspektowo. Właściwie moglibyśmy zaryzykować tezę, iż nie powinno się używać tego słowa w liczbie pojedynczej: nie posiadamy bowiem spójnej definicji „awangardy” – stykamy się raczej nieustannie w różnorodnością „awangard”, rozmaicie określających swoje cele, artykułujących niejednokrotnie sprzeczne potrzeby, a także przemawiających do nas ze wszystkich zakątków świata w wielu językach. Pragnęlibyśmy, aby zakończenie polskiego Roku Awangardy sprzyjało podsumowaniu tych ścieżek interpretacyjnych, które pojawiły się w ostatnich latach, a także otworzyło nowe drogi myślenia o tym wciąż inspirującym (zarówno historyków kultury, jak i współczesnych artystów, kuratorów oraz badaczy) fenomenie.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.