19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 22 lipca 2018, 00:02 - niedziela, 29 lipca 2018

Wojna i pokój

Wojenne batalie, turnieje, marsze, parady, pojedynki oraz choreograficzne układy walk z różnymi rodzajami broni – 19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” (22-29 lipca) zaprezentuje tańce i balety z różnych epok i kręgów kulturowych związane z wojną i wojskowością.

Po raz pierwszy do Polski przyjedzie Rakesh Sai Babu, mistrz indyjskiego tańca Chhau opartego na sztukach walki. Wystąpi także francuski mistrz tańca barokowego Pierre-François Dollé, twórca słynnej formacji Fantaisies Baroques, oraz doskonałe tancerki, m.in.: Alaknanda Bose z Indii, Barbara Segal z Anglii, Marie-Claire Bär Le Corre z Francji czy Ana Yepes z Hiszpanii.

Podczas finału (28-29 lipca) Kraków zaludni się postaciami rycerzy, żonglerów, chorągwiarzy oraz dworzan w strojach z różnych epok. Na dziedzińcu Collegium Maius oraz w Barbakanie pokazane zostaną spektakle przygotowane specjalnie z myślą o tych miejscach, w tym Breve regnum i Harmonia mundi nawiązujące do historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sobotni wieczór na Rynku Głównym spektakl Szachy Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” poprzez taniec i pantomimę na szachownicy przedstawi wojnę o rękę duńskiej królewny Anny. Z kolei w niedzielę podczas widowiska Mars des nations obserwować będziemy zmagania wojenne we Francji za panowania Ludwika XIV, Hiszpanii Złotego Wieku, Indiach czasów Mahabharaty, a także Polaków i Turków w bitwie pod Wiedniem.

A po sobotnim przedstawieniu pokojowo zatańczymy wszyscy – na wielkim balu dla publiczności na Rynku Głównym.

(Dorota Dziunikowska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.