Coś takiego! Opowieści o przedmiotach

Dziecięce warsztaty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Coś takiego! to comiesięczne spotkania dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat, podczas których uczestnicy wcielą się w rolę muzealników mających do czynienia z niezwykłym światem rzeczy.

Jak wiele informacji zawartych jest w przedmiocie, w jego kształcie, kolorze, w zastosowaniu? Dlaczego niektóre są uznawane za magiczne, a inne nie? Czym różni się przedmiot wykonany ręcznie od takiego, który powstał w fabryce?

W ramach warsztatów będziemy wspólnie szukać odpowiedzi na te pytania. Odwiedzimy muzealne magazyny i zbadamy wybrane obiekty Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Spróbujemy odgadnąć do czego mogły służyć oraz poszukamy informacji o ludziach, którzy ich używali. Nauczymy się czytać przedmioty i sporządzać ich kartę inwentarzową. Nauczymy się także patrzeć na świat inaczej. Rozpoznawać osobisty wymiar rzeczy oraz w całym ich mnóstwie odnajdować prawdziwe skarby.

Zajęcia prowadzi
Mateusz Świstak – absolwent polonistyki. Opowiadacz i animator zabaw dziecięcych. Pracuje z opowieściami i baśniami, prowadząc warsztaty dla dzieci i dorosłych. Na blogu basnienawarsztacie.blogspot.com pisze o baśniach, ich znaczeniu i wykorzystaniu w codzienności. Współpracuje z przedszkolami i klubokawiarniami dla dzieci na terenie Małopolski i Śląska. Jest autorem scenariuszy do komiksów.  Laureat nagrody specjalnej w konkursie im. Astrid Lindgren na najlepszą książkę dla dzieci.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.