Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 10 grudnia 2017, 17:00

Witajcie w Salonie muzycznym Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza! Na cykl składają się comiesięczne spotkania odbiorców i twórców – monograficznym koncertom towarzyszą komentarze kompozytorów lub/i wykonawców.

Słowo "salon" nabierało przez wieki różnych znaczeń nie zawsze o pozytywnym wybrzmieniu. Salon arystokratyczny, salon literacki czy malarski salon paryski były przestrzeniami, gdzie można było poznać najnowsze trendy w danej dziedzinie sztuki. Dzisiaj słowo to kojarzy się już tylko z największym w mieszkaniu pokojem służącym zazwyczaj do oglądania seriali lub, co gorsza, z salonem samochodowym...

Projekt Salon Muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza to przedsięwzięcie bez precedensu – jego istotą jest spotkanie odbiorców i twórcy, wspólna rozmowa i celebracja sztuki muzycznej dzisiejszych czasów. Raz w miesiącu w krakowskiej Willi Decjusza – miejscu, które już pół tysiąca lat temu zostało zaprojektowane właśnie jako przestrzeń wymiany myśli – odbywają się koncerty monograficzne z udziałem i komentarzem kompozytorów i innych twórców.

10.12.2017, 17.00
Krzysztof Penderecki - koncert monograficzny

Agnus Dei (z Polskiego Requiem)
Grób Potockiej (Powiało na mnie morze snów)
Aria z Trzech utworów w dawnym stylu
O Gloriosa virginum
Będę Cię wielbił Panie, ps. XXX z Psalmów Dawida
Pieśń Cherubimów
Missa brevis

Wykonawcy:
Chór Polskiego Radia
Maciej Tworek – dyrygent

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.