Święto Dzielnicy I

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Święto Dzielnicy Pierwszej to współorganizowane przez krakowskie instytucje kultury i Radę Dzielnicy I - Stare Miasto wydarzenie, na które w tym roku składają się Święto ul. Krupniczej (16.09), Święto Ulicy Kanoniczej (17.09) oraz Święta Placu Wolnica (23.09).

Podczas każdej z imprez będzie można zapoznać się z historią tych miejsc i instytucji, mieszczących się we wspomianych lokalizacjach, skorzystać z wielu propozycji muzycznych, tetaralnych, tanecznych oraz wielu atrakcji, przygotowanych przez organizatorów i partnerów Święta Dzielnicy I.

Szczegółowy program poszczególnych wydarzeń, związanych ze Świętem Ulicy Krupniczej, Kanoniczej i Placu Wolnica na stronie swietodzielnicypierwszej.pl

ŚWIĘTO ULICY KRUPNICZEJ – 16 września (sobota)
przestrzeń ul. Krupniczej, Dom i Ogród Józefa Mehoffera, Instytut Austriacki: Kraków, ogród Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej 38

W programie:
Godz. 12:00-14:00: wyjątkowy spektakl w ogrodzie przy Krupniczej 38!
Interaktywne przedstawienie muzyczno-taneczne dla dzieci pt. „Przygody Zefirka i spółki – w Krainie Żywiołów” w wykonaniu „Teatru w ruchu” (wstęp wolny).
Godz. 14:00-21:30
: występy artystyczne (m.in. pokazy tańca, minikoncerty, itp.) na scenie przy Teatrze Bagatela
Godz. 14:00-18:00: warsztaty z udziałem Krakowskiej Manufaktury Czekolady
Godz. 14:00-19:00: kiermasz rozmaitości
Godz. 16.30-20:00: Stefa Tanga (darmowa lekcja, pokaz tanga i milonga z udziałem Aneta y Gianpio Tango)
Godz. 20:30-22:00: Potańcówka dla mieszkańców Dzielnicy I (i nie tylko!)
Godz. 12:00-17:00: wystawa fotografii Tadeusza Zycha o Wiedniu w Instytucie Austriackim (wejście od strony ulicy Krupniczej)
Godz. 11:00-12:00 – Joga w muzeum – otwarte zajęcia prowadzą nasi sąsiedzi – trenerzy z szkoły Jogi MAYURA – Dom Józefa Mehoffera
Godz.13:00-14:00 – zwiedzanie Domu Józefa Mehoffera z przewodnikiem
Godz. 14:30-16:00 – warsztaty plastyczne poświęcone twórczości Jerzego Nowosielskiego (warsztaty będą poprzedzone specjalnym pokazem slajdów w Kinie Paradox przy ul. Krupniczej 38 – o godz. 14.00)
Godz. 16:00-17:00 – koncert kameralny Sarah WÜRSTEN – fortepian – w programie: Bloch, Chopin, Gershwin, Magin, Airis Quartet Aleksandra CZAJOR – I skrzypce, Grażyna ZUBIK – II skrzypce, Natalia WARZECHA-KARKUS – altówka, Julia KOTARBA – wiolonczela – w programie: Haydn, Szymanowski, Tansman
Godz. 18:00–19:00 –„Franciszek Wyspiański, krakowski rzeźbiarz” – kilka słów o nowej wystawie w Domu Józefa Mehoffera oraz wspólne zwiedzanie stałej ekspozycji, prowadzenie Beata Studziżba-Kubalska
Godz. 15:00 – 20:00 – Bulgotanie ogrodu – akcja artystyczna przed Domem Józefa Mehoffera – prowadzenie Dominika Tokarska
Galeria w tym dniu czynna będzie do godz. 20.00, wstęp bezpłatny.

OŚRODEK KULTURY EUROPEJSKIEJ „EUROPEUM” – ODDZIAŁ MUZEUM NARODOWEGO W KRAKOWIE
Godz. 11:00–18:00 – Tropiciele sztuki – konkurs z nagrodami oraz zabawy plastyczne i muzyczne wokół Europeum dla dzieci młodszych i starszych
Godz. 12:00–14:00 – Wyklejamy obrazy – warsztaty z elementami sensoplastyki – prowadzenie Dominika Tokarska – certyfikowany trener sensoplastyki® 1st, absolwentka ASP w Krakowie
Uczestnicy pracują w ubraniu przeznaczonym do ubrudzenia. Mile widziany strój na zmianę.
Godz. 15:00–18:00 – Sięgamy po sztukę–spotkania przy obrazach – prowadzenie Joanna Świtała
Przewodniczka będzie opowiadała o obrazach wybranych przez widzów z kolekcji Europeum.
Galeria w tym dniu czynna będzie do godz. 16.00, wstęp bezpłatny

Przestrzeń ulicy Krupniczej:
Godz. 13:30: terenowa gra rodzinna „Krupy na Krupniczej” /start: CM, ul. Krupnicza 38, (zgłoszenia: kkwiecien@cmjordan.krakow.pl)
Godz. 14:00-19:00: warsztaty rękodzieła, tworzenie Exlibris, EkoWarsztaty, malowanie twarzy, itp.
Godz. 15:00-19:00: fotoatelier (wesołe przebieranki dla całęj rodziny)
Godz. 14:30, 15:30, 16:30: występ grupy tańca współczesnego „Agitatus” (przy ul. Krupniczej 21a)
Godz.17:00: pokaz tańca HIP – HOP ((przy ul. Krupniczej 21a)
Godz. 18:00-20:00: występy Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Słowianki” (różne punkty ulicy Krupniczej)
Przez cały czas trwania imprezy: wystawa fotografii związanych z ulicą Krupniczą, Wielka Akacja Zbiorki Makulatury (https://www.facebook.com/events/1463130037110317/), z której cały dochód zostanie przekazany na zakup wyprawek na nowy rok szkolny dla dzieci z ubogich rodzin., występy muzyczne w przestrzeni ulicy, niespodzianki i oferty specjalne w restauracjach, kawiarniach i bistrach z ul. Krupniczej,

WSTĘP WOLNY!

Organizatorzy: Rada i Zarząd Dzielnicy I Stare Miasto, Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie

ŚWIĘTO ULICY KANONICZEJ, 17 września

Program wydarzeń
10:00-18:00 –
stoisko Wydawnictwa Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (miejsce: ul. Kanonicza) – Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Krakowie
10:00-18:00 – namiot edukacyjny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (miejsce: plac Marii Magdaleny)
10:00-18:00 – Stoisko edukacyjno-promocyjne Muzeum Archeologicznego w Krakowie (miejsce: Plac Marii Magdaleny)
10:00-18:00 – Wystawy czynne bezpłatnie w Muzeum Archeologicznym w Krakowie (wejście od ul. Poselskiej 3)
11:00, 13:00 i 16:00 bezpłatne oprowadzenie po wystawach stałych Muzeum Archeologicznego w Krakowie (wejście od ul. Poselskiej 3)
11:00-12:00 – ciekawostki o Hiszpanii i języku hiszpańskim – prezentacja dla dzieci w wieku od 7 lat (miejsce: Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12)
11:00-14:00 – zwiedzanie zabytkowego budynku Instytutu Cervantesa (miejsce: Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12)
11:30-12:30 – spektakl „Zapraszamy do Centrum Szkolenia Kusicieli” na podstawie „Żywotów Świętych” wg Piotra Skargi oraz „Listów Starego Diabła do Młodego” C.S. Lewis’a w interpretacji aktorskiej: Pauliny Puślednik, Mai Luxenberg oraz Sebastiana Grygo . Spektakl dla widzów od lat 15. Liczba miejsc ograniczona. Konieczność rezerwacji miejsc pod adresem rezerwacja@mnk.pl. (miejsce: Pałac Biskupa Erazma Ciołka oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, ul. Kanonicza 17)
11:30-12:00 – pokazowa lekcja jęz. hiszpańskiego dla przedszkolaków (miejsce: Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12)
11:30-13:30 – darmowe testy kwalifikacyjne z jęz. hiszpańskiego (miejsce: Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12)
11:30-18:00 – stoisko Księgarni i Wydawnictwa BONA przy ul. Kanoniczej 11 (w budynku samej księgarni: kiermasz wydawniczy – wszystkie książki wydawnictwa Bona rabat od 20% kawa i legendarny sernik pani Reni w zaskakującej cenie 9 zł)
12:00-15:00 – „Odkrywamy zabytki Okołu” – bezpłatny spacer edukacyjny z przewodnikiem. Wymagana wcześniejsza rejestracja telefoniczna 12 422-75-60 w. 50, ilość miejsc ograniczona (spotkanie uczestników przy kasie muzealnej – Muzeum Archeologiczne w Krakowie,  ul. Poselska 3).
12:00-13:00 – Dziecięcy Dyskusyjny Klub Czytelniczy – Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Krakowie i Księgarnia BONA (miejsce: pl. Marii Magdaleny)
12:00-12:45 – prezentacja egzaminów DELE i DELE escolar (miejsce: Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12)
12:15-13:00 – pokazowa lekcja jęz. hiszpańskiego dla dzieci od 6 r.ż. (miejsce: Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12)
12:30-14:30 – „Z pieniądzem przez wieki” – bezpłatne zajęcia dla dzieci nawiązujące do handlowych tradycji centrum Krakowa (Muzeum Archeologiczne w Krakowie, wejście od ul. Poselskiej 3). Wymagana wcześniejsza rejestracja telefoniczna 12 422-75-60 w. 50, ilość miejsc ograniczona
13:00-14:00 – warsztaty artystyczne tworzenia „Ojo huichol” (oko boga )– amuletu indian Huichol z Meksyku (miejsce: Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12)
13:00-14:00 – pokazowa lekcja jęz. hiszpańskiego dla młodzieży i dorosłych (miejsce: Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12)
13:00-14:00 – Spotkanie z Anną Grochowską wokół książki „Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą. O Domu Literatów”, prowadzenie: Kamil Reichel – Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, Oddział w Krakowie – (miejsce: tylny dziedziniec Pałacu Biskupa Erazma Ciołka oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, ul. Kanonicza 17)
13:00-16:00 – Balet Cracovia Danza – tańce dworskie, gry i zabawy (miejsce: pl. Marii Magdaleny)
13:00-18:00 – Dom Długosza – zwiedzanie dziedzińca i Sali Senackiej (miejsce: Dom Długosza, ul. Kanonicza 25)
13:00-18:00 – zabawy i prezentacje dla dzieci i młodzieży: strzelanie z bezpiecznego łuku, rzucanie do celu, zabawy grupowe, zawody, budowanie murów z drewnianych klocków, rysowanie …  (w ogrodzie budynku Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II przy Kanoniczej 9)
13:00-18:00 – spotkanie z rycerzem królowej Bony, Szymonem, oraz jego damą UląBędzie można z nimi porozmawiać o dawnych zwyczajach, przymierzyć uzbrojenie, a może nawet zmierzyć się w walce z rycerzem? (miejsce: stoisko Księgarni i Wydawnictwa BONA przy ul. Kanoniczej 11)
15:00-16:00 – „Love Stories” – koncert Chóru Ars Cameralis (miejsce: Główny Dziedziniec w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, ul. Kanonicza 17)
16:30-17:30 – spektakl „Zapraszamy do Centrum Szkolenia Kusicieli” na podstawie „Żywotów Świętych” wg Piotra Skargi oraz „Listów Starego Diabła do Młodego” C.S. Lewis’a w interpretacji aktorskiej: Pauliny Puślednik, Mai Luxenberg oraz Sebastiana Grygo . Spektakl dla widzów od lat 15. Liczba miejsc ograniczona. Konieczność rezerwacji miejsc pod adresem rezerwacja@mnk.pl. (miejsce: Pałac Biskupa Erazma Ciołka oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, ul. Kanonicza 17)
16:00-18:00 – pokazy wozów policyjnych i strażackich (miejsc: plac Marii Magdaleny)

„POD KRAKOWSKIM NIEBEM – KONCERTUJĄCA KAWIARNIA”
Program imprezy na Placu Wolnica
23 września 2017

12.00 – Powitanie i oficjalne otwarcie imprezy, zapowiedź programu
12.10 – Występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „ Mali Krakowiacy”
12.40 – Akademia Pana Piórko i zabawy cyrkowe dla dzieci
13.10 – Występ zespołów Show Dance „Feniks” SCKM
13.40 – Prezentacje Studia Teatru Muzyki i Tańca
14.10 – Pokaz Szkoły Tańca Jane Austin działającej przy Ośrodku Kultury Krakowiacy- tańce angielskie i dworskie.

Atrakcje dla dzieci:
12.30-15.30 – Warsztaty Cyrkowe Pana Piórko
12.00-15.30 –Terytorium Sztuki- warsztaty plastyczne i warsztaty taneczne
15.00 – Prezentacje zespołu tanecznego, szkolnej orkiestry kameralnej SzOK i chóru  kameralnego Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. I.J. Paderewskiego w Krakowie
16.00 – Występ Zespołu Tańca Irlandzkiego działającego przy Ośrodku Kultury Krakowiacy
16.20 – Pokaz Zespołu Tańca Bollywood działającego przy Ośrodku Kultury Krakowiacy
16.40 – Koncert wokalistów SCKM
17.00 –  Występ Big Bendu i zespołu jazzowego  Szkoły Muzycznej I i II stopnia im.  B.Rutkowskiego  w Krakowie
18.00 – Występ Zespołu (dorośli) Pieśni i Tańca „Krakowiacy”
18.30 – Pokaz Krakowskiej Szkoły Flamenco „ ALMORAIMA” działającej przy Krakowskim Forum Kultury i warsztaty tańca dla publiczności.
19.30 – Koncert zespołu „BAJAZZER”
20.30 – Koncert gwiazdy wieczoru zespołu „SOKÓŁ ORKESTAR” oraz gorąca potańcówka na krakowskim Kazimierzu.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.