Spotkanie z Mariną Hulią

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 8 września 2017, 19:30

Czy znacie Marinę Hulię? Jeśli nie, musicie to jak najszybciej nadrobić. Jest okazja - jedna z najbardziej niezwykłych działaczek społecznych w Polsce przyjeżdża do Krakowa.

Marina Hulia - aktywistka, nauczycielka, założycielka inicjatywy Dzieci z Dworca Brześć, to postać pod każdym względem wyjątkowa. Laureatka nagród im. Ireny Sendlerowej "Za zmienianie świata" oraz im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego za wyjątkową działalność społeczną. Pracowała z więźniami i uczniami, wspierała rodziny uchodźców dotknięte stresem pourazowym i szokiem kulturowym, była konsultantką MEN do spraw integracji w szkołach.

Od dwóch lat pomaga rodzinom czeczeńskich i tadżyckich uchodźców koczującym w Brześciu, którym Polska odmawa prawa do ubiegania się o azyl. Wspiera nieliczne, którym udało się do Polski wjechać. Na dworcu w Brześciu założyła szkołę demokratyczną, w której - bez ławek i klas - próbowała zapewnić minimum normalności dzieciakom, które zostały jej pozbawione.

Podczas spotkania porozmawiamy o sytuacji na przejściu granicznym w Brześciu/Terespolu i o czeczeńskich i tadżyckich uchodźcach w Polsce. O tym, jak Polska łamie ich prawa, ale też o tym, co można zrobić i jak ich wspierać. A przede wszystkim: posłuchamy niezwykłych opowieści Mariny, wulkanu energii i genialnej opowiadaczki historii.

UWAGA: podczas spotkania będzie można kupić zabawki robione przez czeczeńskie mamy, z których dochód zostanie przeznaczony w całości na pomoc uchodżczym rodzinom z Brześcia.

Marina Hulia przyjeżdża do Krakowa z grupą czeczeńskich i tadżyckich rodzin na zaproszenie Sant'Egidio Kraków, Centrum Muzułmańskie w Krakowie, ŻyWa Pracownia, Prywatna Szkoła Podstawowa nr 1 DONA i Witajcie w Krakowie // Welcome to Krakow.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<