Spotkanie z Szymonem Hołownią

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 14 września 2017, 18:30

Gdy Wydawnictwo WAM wraz z Tygodnik Powszechny wydali książkę "Instrukcja obsługi solniczki", Szymon Hołownia napisał na swoim profilu:
"W tym wieku człowiek zaczyna powoli mierzyć się już z myślą, że czas zacząć sprzątać po sobie i np. wydawać "Dzieła Wszystkie"....
Proszę sobie wyobrazić, że Tygodnik Powszechny myśli o mnie podobnie, więc zdecydował się wydać w książce moje felietony ze swych łamów z całego ubiegłego roku. Początkowo wydawało mi się, że to pomysł "o taki o" - takie muzeum odgrzewanych kotletów, ale jak zobaczyłem jak to wyszło, to sobie pomyślałem, że ja przecież lubię muzea (a kotlety też, tyle że sojowe :). Wyszło naprawdę całkiem git, a ja BARDZO lubię pisać do TP, więc niech owoce tego uczucia zostaną zebrane w jednym miejscu. :)"

Wydawnictwo postanowiło zatem zaprosić Szymona do Krakowa. O polskim Kościele, papieżu Franciszku, o tych, którzy czują się mocni i o tych, którzy są wykluczeni, o podziałach i szukaniu jedności z Szymonem Hołownią będą rozmawiać Błażej Strzelczyk, redaktor Tygodnika Powszechnego, oraz Piotrek Żyłka, redaktor naczelny portalu Deon.pl

Zapowiada się gorąca dyskusja!

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.