Skąd się biorą książki

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Skąd się biorą książki to cykl spotkań w Spółdzielni Ogniwo, podczas których będzie można poznać tajniki pracy reportera, tłumaczki, korektorki i pracownika DTP.

Spółdzielnia "Ogniwo" Kraków zaprasza na cykl spotkań pt. "Skąd się biorą książki?" Celem cyklu jest pokazanie złożoności procesu powstawania książki, dlatego każde spotkanie dotyczyć będzie innego zawodu: reportera, tłumaczki, korektorki, pracownika DTP, czyli osoby zajmującej się przygotowaniem publikacji do druku.

Proponujemy odejście od formuły promocji czytelnictwa poprzez li tylko spotkania autorskie na rzecz bliższego poznania kulis powstawania książki, z których czytelniczki i czytelnicy często nie zdają sobie sprawy. Chcemy oddać głos przedstawicielkom profesji uznawanych za elitarne (reporterstwo, przekład) oraz tych postrzeganych jako mniej prestiżowe i opłacalne (korekta tekstu, skład), a następnie skonfrontować to z ich codzienną praktyką zawodową. Zaproszeni goście objaśnią swoją rolę, przedstawią metody pracy, zaznajomią z narzędziami, z których korzystają. Cykl zakończy warsztat kreatywnego pisania za pośrednictwem recyklingu literatury.

Lista spotkań:

31 sierpnia – tłumaczka Marta Eloy Cichocka, prowadzenie Miłosz Biedrzycki

7 września – edytorka Ewa Chudoba, prowadzenie Karolina Rostkowska

14 września – spotkanie z Marią Hawranek i Szymonem Opryszkiem, prowadzenie Katarzyna Maleszka

Projekt "Skąd się biorą książki?" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.