6. Patchlab Festival 2017

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 24 października 2017 - niedziela, 29 października 2017

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab, organizowany w Krakowie od 2012 roku, to międzynarodowe wydarzenie dedykowane interdyscyplinarnej twórczości cyfrowej tworzonej na pograniczu humanistyki, nowych technologii i kreatywnego programowania. 6. edycja festiwalu skupi się na sztuce danych i sztucznej inteligencji.

Patchlab to wystawa instalacji interaktywnych i prac w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki i w przestrzeni miasta, specjalny projekt sceniczny, audiowizualne performance’y i live-act’y oraz przegląd prac wyróżnionych podczas greckiego festiwalu Athens Digital Art Festival.

Patchlab to warsztaty umożliwiające uczenie się i wspólną pracę osób o różnych umiejętnościach nad projektami wykorzystującymi nowe media i technologie. Podczas zajęć artyści i akademicy z Polski i z zagranicy zapoznają uczestników z możliwościami programów, narzędzi i technik cyfrowych mediów, rozwijających się poza głównym obiegiem i nie wymagające specjalistycznej wiedzy.

Patchlab to także spotkania z twórcami i teoretykami nowych mediów, współorganizowane z ASP w Krakowie, przegląd AV performance z udziałem międzynarodowych artystów oraz dwie AV NOCe  z selekcją polskich i zagranicznych producentów muzyki elektronicznej i wizualizacjami tworzonymi na żywo przez europejską czołówkę VJi.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.