XI Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny „Źródła i Inspiracje”

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Akademia Muzyczna w Krakowie, wsłuchując się w liczne prośby i sugestie, przywraca do życia krakowski festiwal perkusyjny „ Źródła i Inspiracje” (ostatnia edycja odbyła się w 2015 roku).

Festiwal powołany do życia przed dziesięciu laty przez Jana Pilcha – perkusistę, wykładowcę Akademii Muzycznej w Krakowie i dyrektora artystycznego festiwalu – znalazł swój dom w murach krakowskiej uczelni.

Tak będzie i tym razem. Planowane są cztery koncerty w sali koncertowej Akademii Muzycznej przy ul. św. Tomasza 43. Daty właściwego festiwalu to 19-21 października, natomiast 25 września w ramach prologu do festiwalu wystąpi w Krakowie po raz pierwszy dwoje wybitnych perkusistów amerykańskiej awangardy: Joey Baron i Robin Schulkowsky, z którymi po koncercie będzie można porozmawiać podczas spotkania poświęconego ich autorskiej muzyce.

W październiku usłyszymy dwie grupy perkusyjne: Debrecen Percussion Group pod kierownictwem Istvána Szabó z Wegier oraz Persecussio Group z Walencji pod wodzą Manela Ramady. Wystąpi także duet wybitnie uzdolnionych młodych perkusistów z Krakowa: Jakub Kołodziejczyk i Paweł Dyyak. Specjalnie na festiwal przygotowywany został koncert, w którym wystąpią perkusiści związani z Akademią Muzyczną – jej absolwenci i wykładowcy. Projekt pod nazwą The Drummers of Kraków, związany z obchodami 10-lecia istnienia Katedry Jazzu w krakowskiej Akademii, nawiązuje do pamiętnego koncertu szwajcarskiej grupy The Drummers, kierowanego przez Pierre’a Favre’a. Planowany jest także koncert poświęcony muzyce etnicznej, którego szczegóły będą znane już wkrótce.

Akademia Muzyczna będzie także współpracować z klubem Strefa Etno, gdzie odbywać się będą wieczorne drum-sessions i koncerty klubowe.

prolog: 25 września 2017, 19.00
Joey Baron, Robyn Schulkowsky – perkusja

19 października 2017, 19.00
The Drummers of Kraków
Qba Janicki, Groove Brothers, Wojciech Fedkowicz, Jacek Fedkowicz, Mateusz Pałka, Max Olszewski, Jan Pilch, Łukasz Żyta, Maciej Hałoń

20 października 2017, 19.00
Percussion Chamber Music

Debrecen Percussion Group
István Szabó – prowadzenie

Persecussio Group
Manel Ramada – prowadzenie

Jakub Kołodziejczyk i Paweł Dyyak

21 października 2017, 19.00
Drums Around the World

Pete Lockett – perkusja
Grzech Piotrowski One World International Project

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.