Targi Dobroczynności Veritatis Splendor

Targi i kiermasze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 14 września 2017 - niedziela, 17 września 2017

Kraków od 14 do 17 września zamieni się w światową stolicę miłosierdzia i dobroczynności. Na krakowskich Plantach przy Teatrze im. Słowackiego, otaczających zabytkowe serce miasta, powstanie przestrzeń, w której najważniejsze organizacje pozarządowe z całego świata będą mogły zaprezentować swoją działalność, podzielić się doświadczeniami, wskazać sens i sposoby niesienia różnorakiej pomocy, zaprezentować charakter i formy swojej działalności. 

Będzie to okazja do spotkania z ludźmi, którzy swoją życiową postawą, wykonywaną pracą, podejmowanymi inicjatywami dają na co dzień świadectwo dobroczynności i miłosierdzia. To pierwsza okazja na spotkanie w takim gronie. 

Targi Dobroczynności Veritatis Splendor – formuła spotkania, warsztatów, debat, koncertów i pokazów w Krakowie są kontynuacją Międzynarodowej Nagrody Veritatis Splendor im. Jana Pawła II, podczas której zostanie ogłoszona jej II edycja.

Pierwszą laureatką Nagrody Veritatis Splendor jest siostra Rosemary Nyirumbe pochodząca z Ugandy, gdzie od lat służy mieszkańcom. Siostra Rosemary będzie jednym z wielu gości zaproszonych na targi. Spotkamy się z nimi przy namiotach targowych różnych organizacji, na panelach, konferencjach, koncertach, prezentacjach, warsztatachi przedstawieniach. Wszystko po to, by się wzajemnie inspirować, dzielić doświadczeniami, poszerzać horyzonty i szukać prawdy o człowieku, który potrzebuje miłosierdzia.

Dla wszystkich, dla których czynienie dobra, pomaganie, współczucie, zrozumienie jest bliskie proponujemy ciekawe warsztaty i dyskusje oraz spotkania z niezwykłymi ludźmi z całego świata, z wielu różnych środowisk i kręgów religijnych, kulturowych. W dzieło dobroczynności włączą się także twórcy, dzięki którym będziemy mogli uczestniczyć w pokazach mappingu, wystawach, koncertach.

14 września 2017
PLANTY (przy Teatrze im J. Słowackiego) 12.30-18.00 » Stoiska i prezentacje NGO-sów
TEATR IM J. SŁOWACKIEGO 13.30-17.00 » Międzynarodowa Konferencja Nagrody im. Jana Pawła II Veritatis Splendor, prelekcje: s. Rosemary Nyirumbe, Anna Dymna, ks. Jacek Stryczek, s. Małgorzata Chmielewska, s. Teresa Pawlak + panel dyskusyjny, prow. Szymon Hołownia (zaproszenia)
ULICA FRANCISZKAŃSKA 20.00 » Koncert Golec uOrkiestra

15 września 2017
TEATR IM J. SŁOWACKIEGO
10.00-16.00 » Międzynarodowa Konferencja Nagrody im. Jana Pawła II Veritatis Splendor, Sztuka budowania dialogu w podzielonym świecie (zaproszenia)
PLANTY
(przy Teatrze im J. Słowackiego) 12.00-18.00 » Stoiska i prezentacje NGO-sów
ULICA FRANCISZKAŃSKA 20.00 »
Koncert Trebunie-Tutki
KOŚCIÓŁ OO. FRANCISZKANÓW
21.15 » Nabożeństwo ekumeniczne

16 września 2017
PLANTY
(przy Teatrze im J. Słowackiego) 10.00-18.00 » Stoiska i prezentacje NGO-sów | 10.00-15.00 » Kropla miłosierdzia, akcja krwiodawstwa | 11.00-14.00 » Spotkania z misjonarzami | 15.00-16.30 » Kuźnia dobra, Laboratorium dobroczynności, warsztaty
ULICA FRANCISZKAŃSKA 20.00 »
Mapping | 20.30 » Koncert L.U.C

17 września 2017
SANKTUARIUM ŚW. JANA PAWŁA II
9.30 » Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza
PLANTY
(przy Teatrze im J. Słowackiego) 10.00-16.00 » Stoiska i prezentacje NGO-sów
TBA 12.00 »
Śladami św. Jana Pawła II, gra miejska

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.